Elektrik Faturasında Endüktif

arladaslar iyi gunler.
benim sorunum su...
oturdugum bina 11 katlı ve 44 daire var. binada sadece bana ve 3 daireye elektrik faturasinda Enduktif harcama geliyor. Karsı konsumla faturaları karsılastırdıgımda onun aylik tüketiminin benden fazla oldugunu goruyorum. 245 kw 200 kw. ancak benim faturada endüktif kullanim var ve fatura toplami komsudan fazla.
evdeki butun beyaz esyalar A veya A+ sınıfı. Aydınlatmaların yarisı tasarruflu lamba yarısı led.
Enduktif harcama neden olur?
Bu endüktifi nasıl düzeltirim?
Bunun düzeltilmesi icin nereye basvurmalıyım?
ben sade vatandasim bu konuda egitimkm olmadigindan buraya yazdim. Yardimlarinizi bekliyorum.
saygı ve sevgilerimle.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
muhtemel size kombi sayaç takılmıştır. kurulu gücünüz 15kw altında ise tadilat projesi ile kombi sayacınızı söktürerek yerine sadece aktif tüketimi ölçen sayaç taktırmanız gerekir. ruhsat için çizilen elektrik mühendisine ulaşabilirseniz iyi olur olmadı bölgenizde faaliyet gösteren bir elektrik mühendisinden yardım alabilirsiniz. iyi çalışmalar.

oturduğunuz evden bahsediyorsunuz anladığım kadarıyla mesken tarifesi reaktife tabi değildir kurulu gücünüz ne olursa olsun reaktif bedel çıkmaz. sayacınız hatalı takıldığından dolayı faturanızda endüktif tüketim olsa bile mesken tarifesinde faturalama yapılamaz. size gelen faturanın fotoğrafını yüklerseniz daha detaylı açıklama yapalım.

iskan alinmadigindan sanirim ticarethane olarak geciyor.asagida sağ taraftaki benim faturam. saoldaki komsunun.

Ekli dosyalar

• 20170220_205311.jpg
    20170220_205311.jpg
    288.1 KB · Görüntüleme: 58
her dairenin sayacı yok galiba ve sizdeki şantiye sayacı 15 kw kurulu güç diyor 9.440 kw sözleşme gücü demiş
abonelik sizin adınız yapmış müteahit galiba binanın iskanıda yok
abonelik ev değil ticaret hane görünüyor
eğer şantiye sayacı ise sayaçlarınız müteahitin beyan ettiği proje süresi bittiğinde elektriğiniz kesilecek buda ortalama 3 yıldır

bu sene iskan alinacak. sitede bulunan 11 binadan biri. her abonenin saati var. saatler trifaze.
binalar 4.5 yıllık

44 daire dublex mi trifaze abonelik yapıyor yaptı 9.440 sözleşme gücü nedir 9 kw üstünde sözleme yapılırsa kompanzasyon yapılması zorunludur
normalde daire sayaçları monofaze olur ondada endüktif yok
binaların sayaçlarını değil dairelerin sayaçları var mı o önemli

eğer inşaat ruhsat tarihinden itibaren 5 yıl içinde iskan alınmazsa ruhsat geçersiz oluyor. bu güne kadar neden iskan alınmadı ?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri