ENH ve lazer

ademcelik

Profesyonel Üye
arkadaşlar enerji nakil hatların (170kV) araziden ne kadar yüksekte olduğunu ölçmemiz gerekiyor. elimde bir tane lazerli mesafe ölçer var. nakil hattın yerden yüksekliğini bu cihaz ile ölçebilirmiyimiz? her hangi bir tehlike olma olasılığı varmıdır?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Mesafe ölçse de lazer de sonuçta bir ışık kaynağı. Olmaması gerekir.

Hiç bir sorun olmaz.genç arkadaş' ın dediği gibi ışın dolayısıyla iletim olmaz.Tehlike atlama mesafesine girdiğinde oluşur ki, bunun için direğe tırmanman gerekiyor.

allah korusun hepimizi öyle bi tehlikeden

merhaba meslektaş: eger elinin altında teodolit (arazi öiçme aleti) varsa onunla da ölçebilirsin

Lazerle ölçmen çokk zor çünkü belli bir mesafeden sonra lazer noktası görünmüyor hele gün ıışığnda hiç görünmez oyüzden lazeri sadece derinlik ölçümleri gibi ölçümlerde kullanabilirsin.
denedim biliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri