Endovasculer laser

MAIN_LOOP

Onursal Üye
Onursal Üye
Yaklasik 1 senedir ugrastigim 30w cerrahi lazer prototipimi bitirdim. Resimleri paylasiyorum.

Iyi forumlar
1476648937096.jpg
1476648942075.jpg
1476648946035.jpg
1476648952305.jpg
1476648983765.jpg

Tıkalı damar açmak için mi kullanılıyor? Vatana hayırlı olsun eline sağlık!

Tıkalı damar açmak için mi kullanılıyor? Vatana hayırlı olsun eline sağlık!

teşekkür ederim
varis tedavisi , epilasyon , genel cerrahi , spinal cortex ameliyatları vs.. gibi kullanım alanları var. bu laser 980nm dalga boyunda. değişik dalga boylarına göre kullanım alanları var.

hocam eline sağlık döktürmüşsün yine. tek başına ar-ge laboratuvarı gibi çalışıyorsun, maşallah nazar değmesin.
nazar.jpg

Tebrik ederim ellerinize sağlık. Vatana millete faydalı olması dileğiyle.

Elinize sağlık takdire şayan bir üretim. Kolay gelsin.

teşekkür ederim serkan_48.
seninde ilgilendiğin kısımları var cihazın. TEC devresi özellikle çok uğraştırdı. H bridge ile 0.1 derece hassasiyette set değerinde çalışması gerekiyordu lazerin. zaten ilk başladığım konu o oldu. 70w lık TEC 2 adet kullandım totalde tam kapasitede 10-11 amper akım çekiyorlar. PID ile sürdüm laser diodun içerisinde 10K lık bir NTC çıkışı var devre ona bağlı. sürekli 30 derecede kalması gerekiyor sıcaklık oynarsa dalga boyuda oynuyor çünkü , buda istenmeyen durum. düşük sıcaklıkta beklediyse açılınca ısıtıyor set değerine kadar. kullanım anında veya sıcak bir alanda ise de soğutuyor. TEC sürmek başlı başına ayrı bir proje oldu benim için. bu hassasiyette TEC driver lar vardı yurt dışı sitelerde 2000$ civarında olduğunu görünce o işide kendim yaptım iyide oldu aslında.

bir test videosu ekliyim.

Sanirim birden fazla islemci kullandiginizi dusunuyorum.

Lazer surucu kati
Isi kontrol kati
Grafik arayuz kati

Islemci olarak ne kullandiniz ? Lazer hakkinda 980 nm dalga boyu kizil otesi tayfa denk geliyor gorunmez isik dalga boyu degil mi neden goruyoruz?

Lazerde gucu sabit tutmak icin nasil bir surme teknigi uyguladiniz lazerler sicaklik degisiminde cektigi akimlar degisir bu nedenle sabit sicaklikta sabit voltaj ve akimlami surdunuz?

Tekrar elinize saglik.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri