Elektrik tesisat projeciliği staj

Sizce hangi tip firmada yapılan staj daha faydalı olur?

• Kullanılan toplam oy
    5
:) Şuan ilk defa staj için büyük firmayı siz önerdiniz. Genellikle işi öğretmeleri açısından küçük firmaların daha iyi olduğunu söylerler. Yanlış mı sizce?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aslında olay çalıştığın yerdeki insanların zihniyeti ve senin azminle alakalı. Küçük bir göletten ihtiyacın kadar su içebilirken, koskoca denizden susuz dönersin (Çünkü deniz suyu içilmez :) )
Büyüklerin lafı vardır boğulursan büyük denizde boğulacaksın diye. Büyük firmada daha çok şey öğrenirsiniz ama başta dediğim gibi bu fonksiyonun bazı değişkenleri var ;)

Evet Bence Küçük Firma Yanlış Staj İçin.
Başlangıç Çok Önemli
Büyük Firmalarda İş Disiplini ve Kalitesi Önemlidir. ve İlk Öğrenilmesi Gereken Şeylerdir İş Hayatında

Not: Sen Çırak Değilsin, Stajersin Geleceğin Mühendisi Olacaksın :)

Ben şuan işyerimdeki stajerime notlar çıkarıyorum birşeyler öğretmek için çırpınıyorum masaüstüne koyup söylüyorum o notlar günlerce orada duruyor o gidip dosya taşımayı getir götürü tercih ediyor. Ben staj yaparken ustamın ağzına bakardım birşey öğrenebilirmiyim diye lafı ağzından kerpetenle alırdık herşeyi soramaz utanırdık.
Stajerimin hocası geldi geçen kontrol için Hakan bey sınavda sıfır almasınlar diye ohm kanununda akım ve gerilimi verip direnci soruyorum sınıfta 15 tane sıfır var adını yazmayanlar var dedi.
Maalesef yeni nesilde dejenerasyon var!

Ben şuan işyerimdeki stajerime notlar çıkarıyorum birşeyler öğretmek için çırpınıyorum masaüstüne koyup söylüyorum o notlar günlerce orada duruyor o gidip dosya taşımayı getir götürü tercih ediyor. Ben staj yaparken ustamın ağzına bakardım birşey öğrenebilirmiyim diye. Maalesef yeni nesilde dejenerasyon var!

Bence Dejenerasyon Değilde Rastgele Seçilmiş Meslekler. Bir Yeri Kazanayımda Neresi Olursa Olsun Mantığı.
Sonrada Mezun Olayımda Nasıl Olursa Olsun Mantığı.
Merak Yok
İstek Yok
Dolaysıyla Başarıda Yok.

Bence Dejenerasyon Değilde Rastgele Seçilmiş Meslekler. Bir Yeri Kazanayımda Neresi Olursa Olsun Mantığı.
Sonrada Mezun Olayımda Nasıl Olursa Olsun Mantığı.
Merak Yok
İstek Yok
Dolaysıyla Başarıda Yok.

Bence dejenerasyon var ben 13 yaşında meslek lisesine girdim kısa pantolonla dolaşırken hangi kafayla meslek seçimi yapacaksınız? Babam mesleğimi seçti. Babam Elektrik bölümünde Teknik öğretmendi emekli oldu. Ama mesleğimize dört elle sarıldık. Allah yönlendirenden de yardımcı olanlardan da razı olsun sayelerinde ekmek yiyoruz mesleğimide seviyorum.

Son düzenleme:
Bence dejenerayon var ben 13 yaşında meslek lisesine girdim kısa pantolonla dolaşırken hangi kafayla meslek seçimi yapacaksınız? Babam mesleğimi seçti. Babam Elektrik bölümünde Teknik öğretmendi emekli oldu. Ama mesleğimize dört elle sarıldık. Allah yönlendirenden de yardımcı olanlarda razı olsun sayelerinde ekmek yiyoruz mesleğimide seviyorum.

Babanız Öğretmenmiş. Sizde Bu Mesleğe Dair Bir Işık Görmüş Ki Yönlendirmiş ve En Güzelide Yanılmamış.
Elektronik Mühendisliği Okuyup Barlarda Şarkı Söyleyen Arkadaşlarımız Var :)

Neyse Konu Dağıldı.
Konuyu Açan Arkadaşa Başarılar Dilerim
İyi Geceler

Babanız Öğretmenmiş. Sizde Bu Mesleğe Dair Bir Işık Görmüş Ki Yönlendirmiş ve En Güzelide Yanılmamış.
Elektronik Mühendisliği Okuyup Barlarda Şarkı Söyleyen Arkadaşlarımız Var :)

Neyse Konu Dağıldı.
Konuyu Açan Arkadaşa Başarılar Dilerim
İyi Geceler

Haklısınız insanın mesleğini yapamaması kadar kötü bir durum yok iş hayatımın kısa bir döneminde bunu kısmen yaşadım. Işık görme falan değil krallık gibi babadan oğula geçme klasikleşmiş durumuydu ama biz mesleğimizi sevdik birşeyler öğrenmek için hep çabaladık halende çabalıyoruz. Yeni nesilde bu ışık yok çoğu kolay yoldan parayı bulma derdinde !
İyi geceler...

Değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim. İyi geceler..

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri