elektrik projesi çizimi

kafa1234

Üye
Öncelikle merhabalar,evde kendi çabamla elektrik projesi çizmeyi ögreniyorum elinizde proje çizimiyle ilgili önerebileceginiz video,kitap,not,online egitim veren ücretli de olabilir bir site biliyor musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Eğer çizim için autocad kullanıyorsan internette bir çok proje örneğine ulaşabilirsin. Ama dikkat et indirdiğin projeler genelde güncel şartnamelere tam uymayabiliyor. O yüzden şartnameleri de takip etmen gerekiyor. Yani bu işin temel noktası uyman gereken kurallarda yatıyor. Ama yok benim daha öncelikli sıkıntım çizimle diyorsan o zaman ;
Bunun dışında youtube da autocad eğitim videolarını da kaynak olarak kullanabilirsin.
Tabi tüm bunların yanında aydınlatma tekniği, yükleme cetveli, güç tabloları, kolon şemaları gibi çeşitli kısımları ve bunların hesaplamalarını da öğrenmen gerekecek.

Eğer çizim için autocad kullanıyorsan internette bir çok proje örneğine ulaşabilirsin. Ama dikkat et indirdiğin projeler genelde güncel şartnamelere tam uymayabiliyor. O yüzden şartnameleri de takip etmen gerekiyor. Yani bu işin temel noktası uyman gereken kurallarda yatıyor. Ama yok benim daha öncelikli sıkıntım çizimle diyorsan o zaman ;
Bunun dışında youtube da autocad eğitim videolarını da kaynak olarak kullanabilirsin.
Tabi tüm bunların yanında aydınlatma tekniği, yükleme cetveli, güç tabloları, kolon şemaları gibi çeşitli kısımları ve bunların hesaplamalarını da öğrenmen gerekecek.[/
Benim sıkıntım elektrik projesi çizimiyle dediginiz videoları dinledim henüz yeterli bilgiye ulaşamadım.Evde kendi çabamla elektrik projesi ögrenmek çok mu mantıksız acaba

Mantıksız değil.Tabi daha önceden autocad aşinalığınız olması lazım. Ve tabi temel elektrik bilgisine(terimler, simgeler, birimler ,formüller , hesaplamalar vs). Tekrarlıyorum eğer çizimde sıkıntın varsa autocad temel komutlarla başlaman lazım birden elektrik projesine geçmen sana bir şey kazandırmaz. autocad eğitim videolarıyla başlamanı tavsiye ederim.

Mantıksız değil.Tabi daha önceden autocad aşinalığınız olması lazım. Ve tabi temel elektrik bilgisine(terimler, simgeler, birimler ,formüller , hesaplamalar vs). Tekrarlıyorum eğer çizimde sıkıntın varsa autocad temel komutlarla başlaman lazım birden elektrik projesine geçmen sana bir şey kazandırmaz. autocad eğitim videolarıyla başlamanı tavsiye ederim.
autocad kullanmayı biliyorum.Temel elektrik bilgisine sahip degilim.Nasıl ögrenebilecegımı de tam olarak bilmiyorum.Yine de teşekkür ederim.

Bu ikisi nasıl biraraya gelecek , anlayan varsa beri gelsin.
anlayan anlamis cevap vermis zaten böyle insanlari da hic anlamiyorum yardimci olmazlar üzerine bir de igneleyici cümleler sarfederler.Yardimci olmayacaksaniz cevap yazmanizin bir anlami yok.

Kimseye iğne batırmak gibi bir derdimiz yok ama teorisine hakim olmadan bir işin pratiğini yapmanın sonucu her zaman hezimettir , bunu anlatmaya çalışıyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri