Kompanzasyonlu elektrik projesi çizimi

Herkese merhabalar, şu anda bir mühendislik bürosunda staj yapmaktayım. bir otel için elektrik projesi çizip onaya gönderdik fakat kompanzasyon olmadığı için proje edaşta reddedildi.
Kompanzasyon hesaplarını araştırdım yaptım koydum projeye fakat bizden kompanzasyon panosu şeması istiyorlar bir kaç tane örnek şema buldum fakat hala tam anlayamadım konuyu elinizde örnek kompanzasyon panosu çizimi veya kompanzasyonlu örnek elektrik projesi çizimi varsa paylaşabilir misiniz ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kompanzasyon sistemleri bağla unut sistemleridir. Hesaplanan değerin %10 fazlası alinmalidir ve asgari 12 kademe olmalıdır.
Şunu da eklemem gerek:
12 kademe kullanılan kondansatorlerden minimum 2şer tane kullanilmalidir. Çünkü ariza durumunda diğeri görevi yerine getirsin sistem cezaya girmesin diye.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri