El terlemesi için iyontoferez cihazı yapımı yardım lütfen

Sorun değil akşam 20-40 ma lik bişeyi ölçerim bulabilirsem oda :)Kalem pil denerim bişeyler yaparım sıkıntı yok yanii :)

@seagate Üstad bu ürün mA ölçer mi yaında şönt vermiyorlar mı çok mu pahalı? 5v ölçülecekse direk *usb doctor* tavsiye edecektim!
ed-usb-charger-doctor-voltage-current-meter-tester.jpg
Harika ölçer.
Alternatif olarak kabul edilebilir ama PC bağımlılığını da eklemiş oluyorsunuz.
Yazdığımız cevap herkesi kapsasın.
Ayrıca bu ürün optik izole ihtiva ediyormu ?
Ses kartı mikrofon girişide voltaj ölçer ama o riskleri kimse almaz...

Sorun değil akşam 20-40 ma lik bişeyi ölçerim bulabilirsem oda :)Kalem pil denerim bişeyler yaparım sıkıntı yok yanii :)
Benim aklıma bişey takıldı normalde multimetreyi devreye seri bağlayarak elimden geçen akımın kac ma olduğunu ölçüyorum. Ama bu alet devreye kablo gibi bağlanıyor. Elimden geçen akımı mı ölçeçek yoksa trafodan çıkan elektriğin kaç ma olduğunumu ölçecek. Normalde cihaz boştayken yani elim üzerinde değilken multimetre 0 ma gösteriyor elimi koyduğumda artmaya başlıyor. Aynı işlevi sağlarmı bu ekran ?

Evet aynı işi yapar.Hatta watt volt gibi bilgileride tek ekranda görürsün.

@mustafadalgi Mahallenizdeki elektrikçiden alabilirsiniz(aydınlatma dimmeri işinizi görür ).

Akım ölçmek sıkıntılı olur sizin için (ADC --> Serial --> Display driver --> LCD).
Bunun yerine Enda EPA141 Ampermetre Kullanın(daha ucuz ve kolay olur).
Şönt bir direnç bağlamanız gerekecek(akım trafosu yerine) Oda 1 Ohm değerinde 1 watlık olursa iyi olur.
Başka dijital ampermetre (enda takılı iken) kalibrasyonunu yapmanız gerekecek(Akım trafosu oranıyla endanın istediğiniz değeri göstermesini sağlayabilirsiniz.)
Hocam evde kullanılan elektrik dimmerleri çok büyük ve hantal duruyo ve dimmeri duvara sabitlemek için kullanılan altta kulakları var çok büyük. Onun yerine sıva üstü dimmer buldum ama o bile çok büyük duruyor ama olabilir.
nead-beyaz-murat-siva-ustu-dimmer-grubu.jpg

Alttaki dimmerin olma şansı hiç yokmu boyut açısından çok kullanışlı ve kutuya tam oturacak ?

BT-138 Dimmer Devresi ( 220V Voltaj Ayarı )
73586037_359115561.jpg

Hassas ölçüm yaptığı anlaşıldı ama doğruluğuna bişey diyemem.

Ekli dosyalar

• 1444325651206.jpg
    1444325651206.jpg
    43.4 KB · Görüntüleme: 15
Hassas ölçüm yaptığı anlaşıldı ama doğruluğuna bişey diyemem.
Alet hassat fakat benim istediğim kadar hassas değil malesef. Ben 0-20 ma arası akım ölçücem yani 17 ma değerini gösteremez ya 10 ma gösterecek yada 20 ara değerler yok. Buna benzer bisey türkiyede bulunabilirmi acaba. Bunu aliexpreste buldum.
http://www.aliexpress.com/item-img/...Class-2-5-Pointer-Ampere-Gauge/767654381.html
safsadf.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri