El terlemesi için iyontoferez cihazı yapımı yardım lütfen

Arkadaşlar el terlemesi hastasıyım ve cihazı alacak kadar param yok malesef. Fakat bu cihazı sizin yardımınızla yapabileceğimi düşünüyorum yardımınız için şimdiden teşekkürler. cihazın akım şeması:

1kyGqG.jpg

Almam gerekenleri ve yapmam gerekenleri yazarsanız ben bunu yapmaya çalışırım. Bunun ayınısı olmasına da gerek yok benzer yakın özellikte olsa yeterli. Amacım 25 ma ayarlanabilir akım üretmek.
Forumda başka biri yazmış ama anlayamadım
(bir adet trafo 48v luk bunu doğrultuyorsunuz sonra bir transistorlü ve potaniyometreli sabit akım kaynağı yapıyorsunuz. potu pedal olarak yaparsanız ayağınızla kontrol edersiniz. (0-20 ma) 25 e dayanamazsın canın yanar denedim) bu olsa bu da olur yardım lütfen..

doğrultup kondansatörde biriktirdiğiniz voltajı transistör ile yükünüzü beslemek için kullanacaksınız.

bu seri devreye düşük omajlı bir direnç takıp devreden geçen akımı ölçeceksiniz. Bu ölçümü bir opampa girip yükseltip transistörü sürmekte kullanırsanız sabit akım güç kaynağına sahip olursunuz.

Akımı farklı yöntemlerle de okuyabilir transistörü sürebilirsiniz. Mesela akım trafosu hall sensör gibi sensörlerle.

Opampın yapacağı karşılaştırma görevinde potansiyometre kullanıp akım ayarını elle manual yapabilirsiniz.

Yukarıdaki veriler çok yeterli değil. Ayrıca benim bahsettiğim bilgiler bu işin temeli. Hesaplamasını yaparmısın diye sorarsan yapamam. Sabit akım olarak kaç amperi kontrol edeceksiniz? 10 ma mi 1000 amper mi?

bunun için ipli potansıyo metreler var yaylı ve ıplı buna guzel bir pedal sıstemı otortup yapa bilirsin

Ekli dosyalar

• ipli-Transducerler.jpg
    ipli-Transducerler.jpg
    34.9 KB · Görüntüleme: 27
doğrultup kondansatörde biriktirdiğiniz voltajı transistör ile yükünüzü beslemek için kullanacaksınız.

bu seri devreye düşük omajlı bir direnç takıp devreden geçen akımı ölçeceksiniz. Bu ölçümü bir opampa girip yükseltip transistörü sürmekte kullanırsanız sabit akım güç kaynağına sahip olursunuz.

Akımı farklı yöntemlerle de okuyabilir transistörü sürebilirsiniz. Mesela akım trafosu hall sensör gibi sensörlerle.

Opampın yapacağı karşılaştırma görevinde potansiyometre kullanıp akım ayarını elle manual yapabilirsiniz.

Yukarıdaki veriler çok yeterli değil. Ayrıca benim bahsettiğim bilgiler bu işin temeli. Hesaplamasını yaparmısın diye sorarsan yapamam. Sabit akım olarak kaç amperi kontrol edeceksiniz? 10 ma mi 1000 amper mi?
Hocam 0-25 ma arası bir akım üretmem gerekiyor bu akımu elime vereceğim hafif iğne batması his vermesi için. Ben ne yapacağımı hiç bilmiyorum alamam gereken şeyler neler bir liste halinde yazarsanız temin edip sizin tarif edeceğiniz şekilde birleştirmeye çalışacağım. Ben elektirten çok anlamam aslen yeni mezun bi kimya mühendisiyim.

bunun için ipli potansıyo metreler var yaylı ve ıplı buna guzel bir pedal sıstemı otortup yapa bilirsin
Hocam dediğinizden hiç bişey anlamadım malesef. Bneim istediğim 0-25 ma arası akım verebilecek güvenli ve ma düzeyi ayarlanabilen bi cihaz yapmak. Elektrik işinden pek anlamam neler almam gerekiyor neler yapmam gerekiyor yazarsanız çok sevinirim.

Bu benzeri bir konuyu geçenlerde başka bir yerde tartışmıştık.

Uygulamanızı biraz daha açarsanız o yönde yardımcı olurum. Ancak bu uygulamayı bir canlı üzerinde yapacaksanız malesef yardımcı olamam.

Uygulamanız elektro akupunktur uygulamasımıdır?

Cihazın fiyatını ekleseydiniz keşke ... Öncelikle geçmiş olsun (Rabbim herkese deva verir inş.) az maliyetli şöyle bir yöntem varmış http://www.prevent-sweating.com/blog/how-to-build-your-own-iontophoresis-device umarım yeterli ingilizcen vardır.
Cihazın fiyatı yaklaşık 1500 tl şu anda alacak durumda değilim hocam sizin attığınız videodaki yöntem güzel fakat bu işi akü ile yaptığınızda kontrol sizde olmuyor birdenbire bütün voltajı yiyince kötü oluyor. Bana kontrollü birşey gerekli.

Bu benzeri bir konuyu geçenlerde başka bir yerde tartışmıştık.

Uygulamanızı biraz daha açarsanız o yönde yardımcı olurum. Ancak bu uygulamayı bir canlı üzerinde yapacaksanız malesef yardımcı olamam.

Uygulamanız elektro akupunktur uygulamasımıdır?
Hayır hocam uygulama iyontoferez uygulaması akım direk ele verilerek yapılıyor kontrollü bir şekilde.
iyontoforez.jpg

Burada tam görünmüyor kaplarda su var düşük amperli elektrikle yapılıyor.

Evet benzer bir uygulama. Ancak akım kol üzerinden göğüs ve diğer kol üzerinden devreyi tamamlıyor. Tamam belki yüksek akım yada volt değil ancak şahsen böyle bir sorumluluğun altına giremem. İnsan sağlığı için yaptığınızı düşünüyorum ancak hata götürmez bir durum bu yüzden çok yardımcı olamayacağım.

Belki forumdaki diğer arkadaşlarımız yardımcı olabilirler.

Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri