El terlemesi için iyontoferez cihazı yapımı yardım lütfen

Harika ölçer.
Alternatif olarak kabul edilebilir ama PC bağımlılığını da eklemiş oluyorsunuz.
Yazdığımız cevap herkesi kapsasın.
Ayrıca bu ürün optik izole ihtiva ediyormu ?
Ses kartı mikrofon girişide voltaj ölçer ama o riskleri kimse almaz...
Hocam http://www.electro-labs.com/diy-usb-line-power-meter-stick/ İzole değil ama eklemek imkansız değil siz yolları biliyorsunuz ;).

@mustafadalgi

Siz bu cihazı nasıl kullanmak istiyorsunuz.
-Hiç bir bilgisayara yada ilave cihaza bağlanmadan kullanayım.
-Benim elimin ayarı yoktur, su dökerim üstüne(su içinde çalışma özelliği) öyle çalıştırırım.
-Arkadaşlar çok büyük cihaz oldu, bunu kibrit kutusuna sığdırmam gerekiyor(izole trafo varsa zor)

vesaire, vesaire...

Siz net veriler vermedikçe arkadaşlar yardımcı olma babında size çok şey önerebilirler.
El terleme için cihaz yapıyordunuz ne ara bilgisayardan takip olayına geçildi inanın anlamadım.
Şimdi siz bağımsız elektrik fişine takıp kullanacağım derseniz arkadaşın bahsettiği yardımcı ürün sizi kapsamaz(Öneridir en nihayetinde(aynı bu cümle gibi)).

@mustafadalgi

Siz bu cihazı nasıl kullanmak istiyorsunuz.
-Hiç bir bilgisayara yada ilave cihaza bağlanmadan kullanayım.
-Benim elimin ayarı yoktur, su dökerim üstüne(su içinde çalışma özelliği) öyle çalıştırırım.
-Arkadaşlar çok büyük cihaz oldu, bunu kibrit kutusuna sığdırmam gerekiyor(izole trafo varsa zor)

vesaire, vesaire...

Siz net veriler vermedikçe arkadaşlar yardımcı olma babında size çok şey önerebilirler.
El terleme için cihaz yapıyordunuz ne ara bilgisayardan takip olayına geçildi inanın anlamadım.
Şimdi siz bağımsız elektrik fişine takıp kullanacağım derseniz arkadaşın bahsettiği yardımcı ürün sizi kapsamaz(Öneridir en nihayetinde(aynı bu cümle gibi)).
Üstüne su dökecek halim yok cihazın kutusunuda hazırladım zaten. Hiç bir bilgisayara yada ilave cihaza bağlanmadan kullanmak istiyorum hocam. Cihaz şu anda çalışır durumda benim yapmak isteğigim şey cihaza trafodan önce bi dimmer ekleyip çıkam akımı ayarlamak ve çıkan alımı ölçmek için volt ve amper düzeyini gösterecek bi ekran eklemek. 0.001 A hassasiyetinde.

Kutusuda bu olacak

https://www.altinkaya.com.tr/Proje_Kutulari/DT-2020.html

Üstüne su dökecek halim yok cihazın kutusunuda hazırladım zaten. Hiç bir bilgisayara yada ilave cihaza bağlanmadan kullanmak istiyorum hocam. Cihaz şu anda çalışır durumda benim yapmak isteğigim şey cihaza trafodan önce bi dimmer ekleyip çıkam akımı ayarlamak ve çıkan alımı ölçmek için volt ve amper düzeyini gösterecek bi ekran eklemek. 0.001 A hassasiyetinde.

Tamam 1mA çözünürlükte bir ampermetre kullanmak istiyorsunız(Böyle bir analog ampermetre yok). Varolan bir analog ampermetreyi revize ederek bu değeri ölçebilirsiniz.
Piyasada bulunan analog ampermetreler işini görmeyecektir(Çünkü tüm ölçü aletleri bir güç tüketir(ölçmede)(voltmetrenin yüke etkisi vs.)).
Döner nüveli ölçü aletleri maalesef o aralıkdaki değerleri ölçemez(Yukarda belirttiğim gibi)(Ölçenlerde harici besleme vardır).
Size dijital ampermetre önerdim(enda marka) sakın onu dikkate almayın(izolesi yok).

Mantıklı bir yol bulmak için düşüneceğim.

iyi forumlar..

@mustafadalgi
Sanırım bize eksik bilgi verdiniz.
Yabancı bir sitedeki dökümandan okuduğum kadarıyla iyon almak her zaman terlemeyi önlemezmiş. Bazen de iyon vermek gerekiyormuş.
Yanlış mı anladım ?
Ya sizi terleten aşırı iyon yoğunluğu ise ?

@mustafadalgi
Sanırım bize eksik bilgi verdiniz.
Yabancı bir sitedeki dökümandan okuduğum kadarıyla iyon almak her zaman terlemeyi önlemezmiş. Bazen de iyon vermek gerekiyormuş.
Yanlış mı anladım ?
Ya sizi terleten aşırı iyon yoğunluğu ise ?
Buna benzer bi aleti gittiğim hastanede 4 yıl kullandım. Şu anda yaptığımız alet de aynı işlevi görüyor ve terlemeyi kesiyor. İyon alma veya verme kısmına ben pek girmedim. Ama bu işi su dolu kabın içinde yapanlar var sudaki iyonların ellerine dolmasıyla terlemeleri kesiliyor. Ama ben elimi suya sokmuyorum elimin altındaki bezler ıslak ama iletken amaçlı olarak ıslatılıyor. Elin ön kısmına + arka kısmına eksi ucu bağlanayak elektrik elden geçiyor ve ter bezleri sersemlediği için ter üretemiyor bu geçici bişey ama yaklaşık olarak 10 seanstan sonra 1 ay kadar kuru kalıyor. Buda eli çok terleyen biri için inanılmaz mükemmel bişey (eli terlemeyenler bilmez)

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri