El terlemesi için iyontoferez cihazı yapımı yardım lütfen

0-100 mikroamper arası artı ve eksi yönleri.Bi taraf artı bi taraf eksi

Benim aklıma bişey takıldı normalde multimetreyi devreye seri bağlayarak elimden geçen akımın kac ma olduğunu ölçüyorum. Ama bu alet devreye kablo gibi bağlanıyor. Elimden geçen akımı mı ölçeçek yoksa trafodan çıkan elektriğin kaç ma olduğunumu ölçecek. Normalde cihaz boştayken yani elim üzerinde değilken multimetre 0 ma gösteriyor elimi koyduğumda artmaya başlıyor. Aynı işlevi sağlarmı bu ekran ?

öncelikle işine yaradığına çok sevindim geçmiş olsun.

trafodan çıkan ile elinden geçen aynı akımdır. zaten devre tamamlanmazsa trafo çıkışındada akım göremezsin elinden geçenide göremezsin. seri dc ampermetre için nette çok güzel devreler var. mesela halen varmı bilmiyorum ama 7107 dc ampermetre diye arattırırsan eski bir entegre ama iyidir.

birde 220v dimmer i eline bağlamayı düşünmüyorsundur inşallah. akımı sınırlıyor zannettme sakın. elini,kolunu hatta canını kaybedersin allah korusun. senin şuan yaptığın kullandığın galvanik izolasyonlu ama dimmer öyle değil nötr de direk verilir.

öncelikle işine yaradığına çok sevindim geçmiş olsun.

trafodan çıkan ile elinden geçen aynı akımdır. zaten devre tamamlanmazsa trafo çıkışındada akım göremezsin elinden geçenide göremezsin. seri dc ampermetre için nette çok güzel devreler var. mesela halen varmı bilmiyorum ama 7107 dc ampermetre diye arattırırsan eski bir entegre ama iyidir.

birde 220v dimmer i eline bağlamayı düşünmüyorsundur inşallah. akımı sınırlıyor zannettme sakın. elini,kolunu hatta canını kaybedersin allah korusun. senin şuan yaptığın kullandığın galvanik izolasyonlu ama dimmer öyle değil nötr de direk verilir.
Dimmeri trafodan önce koyup giren 220 v akımı kontrol edersem çıkan akımı da kontrol etmiş olurum diye düşündüm olmaz mı ? Çıkan akım normalde 17 ma civarında oluyor dimmeri yavaş yavaş artırdığımda çıkıştaki ma ve volt yavaş yavaş artmaz mı ?

Dimmeri trafodan önce koyup giren 220 v akımı kontrol edersem çıkan akımı da kontrol etmiş olurum diye düşündüm olmaz mı ? Çıkan akım normalde 17 ma civarında oluyor dimmeri yavaş yavaş artırdığımda çıkıştaki ma ve volt yavaş yavaş artmaz mı ?

önce koyacağın aklıma gelmedi ozama olur zarasız.birden dimmer i direk kullancaksın znnettim hemen yazma gereği duydum.

önce koyacağın aklıma gelmedi ozama olur zarasız.birden dimmer i direk kullancaksın znnettim hemen yazma gereği duydum.
Biliyorum hocam böyle bişey ölümle sonuçlanır. Hocam senide tekrar tekrar rahatsız ediyorum kusura bakma ama sormam gerek bu dimmeri kullansam olurmu ?

BT-138 Dimmer Devresi ( 220V Voltaj Ayarı )
73586037_359115561.jpg

Dediğim ampermetreyi bulmam imkansız gibi. Bu yizden bu ampermetre voltmetre ikilisini kullanayım diyorum. Sonuçta voltla amper orantılı olarak artıyor. Bu ekipmanıda ekleyip aleti bir kutuya yerleştirip toplamam gerek açıkta biraz tehlikeli oluyor. Bunun iş göreceğini düşünüyorum
187881925_tn50_1.jpg
187881925_tn50_3.jpg

Özellikler:

Boyutlar: 48mm x 29mm x 21mm.
Ekran rengi: Kırmızı & Mevi LED (dual display).
Ekran: 0.28" LED digital.
Çalışma gerilimi: DC 4.5 ~ 30V.
Ölçüm aralığı: DC 0 ~ 100V.
Hassaslık (V): 0.1V.
Yenileme hızı: ?500ms / times.
Yanılma payı: 1% (± 1 digit).
Hassaslık (A): 0.01A.
Çalışma akımı: <20mA.
Ölçüm aralığı: 10A
Çalışma sıcaklığı: -10 to 65°c.

hernagi bir dimmer olur.aslında dimmer olmaz varyak kullanman lazım ama yinede olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri