Direkteki cihazlara nasıl bir topraklama yapmalıyız

Çok teşekkür ederim abi. Siz google earthtan nasıl baktınız? Daha denemedim gidip bakacağım ama ordaki arazinin çoğunu kontrol ettik. Arazınin tamamı beyaz kayaçlardan oluşuyor. Birbirlerine o kadar çok sıkışmışlar ki cisibi dedikleri iş makinası bile kazamadı. Yüzeyde toprak görünüyor ama 20 cm den sonra taş. Yinede dediğiniz uzaklıktan deneyeceğim hayırlısı artık.

pebbles-336929_960_720[1].jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
39°02'01.43"N 43°23'03.24"E
burası nasıl ?
olmadı burası da olabilir.
39°02'01.84"N 43°23'05.85"E

39°02'01.43"N 43....
Doğru abi dediğin yerlerde toprak var ama oralar baya uzak birde ordan direğe kadar kabloyu çekmek zulüm. 1 iş makinası kazamıyor. Bir kırıcı birde cisibi gerekiyor. Onlarda saatte 2 metre civarında anca kazar. Ciddi bir maliyet.

Onun yerine kırıcı getirip 4 metrelik havuz yapsak daha ucuza mal olur.

Ama oda bizi biraz aşıyor. hemen yan tarafımızda 40-50 cm lik bir çukur vardı biraz eşeledik baktık nemli torak var. 1,5 metrelik bakır kaplı galvaniz çubuğu 3e böldüm 2 tanesini çukurun farklı yerlerine çekiçle çaktım sonuncusunu da çukura yatay olarak bıraktım. bol miktarda tuz ve kömürle etraftan topladığımız toprağı karıştırıp çukuru kapattık.

elimizde dijital multimetre var. nekadar sağlıklı bir topraklama olduğunu nasıl ölçeriz?

Bu cihazlar kablosuz demiştin portatif değilmi topraklama arayışı neden?

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri