Direkteki cihazlara nasıl bir topraklama yapmalıyız

Çok teşekkür ederim abi. Siz google earthtan nasıl baktınız? Daha denemedim gidip bakacağım ama ordaki arazinin çoğunu kontrol ettik. Arazınin tamamı beyaz kayaçlardan oluşuyor. Birbirlerine o kadar çok sıkışmışlar ki cisibi dedikleri iş makinası bile kazamadı. Yüzeyde toprak görünüyor ama 20 cm den sonra taş. Yinede dediğiniz uzaklıktan deneyeceğim hayırlısı artık.

pebbles-336929_960_720[1].jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
39°02'01.43"N 43°23'03.24"E
burası nasıl ?
olmadı burası da olabilir.
39°02'01.84"N 43°23'05.85"E

39°02'01.43"N 43....
Doğru abi dediğin yerlerde toprak var ama oralar baya uzak birde ordan direğe kadar kabloyu çekmek zulüm. 1 iş makinası kazamıyor. Bir kırıcı birde cisibi gerekiyor. Onlarda saatte 2 metre civarında anca kazar. Ciddi bir maliyet.

Onun yerine kırıcı getirip 4 metrelik havuz yapsak daha ucuza mal olur.

Ama oda bizi biraz aşıyor. hemen yan tarafımızda 40-50 cm lik bir çukur vardı biraz eşeledik baktık nemli torak var. 1,5 metrelik bakır kaplı galvaniz çubuğu 3e böldüm 2 tanesini çukurun farklı yerlerine çekiçle çaktım sonuncusunu da çukura yatay olarak bıraktım. bol miktarda tuz ve kömürle etraftan topladığımız toprağı karıştırıp çukuru kapattık.

elimizde dijital multimetre var. nekadar sağlıklı bir topraklama olduğunu nasıl ölçeriz?

Bu cihazlar kablosuz demiştin portatif değilmi topraklama arayışı neden?

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri