ceza yardımm !!!!!!!

efsane042

Üye
arkadaşlar endiktif yada kapasitif ceza ne oluyor endiktifin diğer adı reaktif mi oluyor yardımlarını bekliyorum
reaktiften cezaya iren bir sisteme kondansatör ilavesimi yapılır

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kompanzasyon ile alakalı sanırım reaktif gücü yok etmek istiyorsun dimi

Bence bu konuda yardımı panoculardan almalısın tek başına halledemessin zaten.
Kondansatör kademelerinde gerekli düzenlemeleri yaparak rahatlıkla düşürebilirsiniz.
ENDİKTİF KAPASİTİF ORANLAR NE HALDE BİRDE BU ÖNEMLİ!

BU SENEKEİ ORANLAR NEYSE ONU YAPMALISIN

Moderatör tarafında düzenlendi:
kapasitif kondansatörle alakalı endüktif bobin ile alakalıdır. kapasitif durumda akım voltajdan ileri olacak endüktifte ise geride, birazs Alternatif akım ile şuan eski notlarıma bakıyorum

Megep te elektrik elektronik teknolojisi KOMPANZASYON CİHAZLARI VE MONTAJI pdf döküman var umarım yardımcı olur. Eğer verim alamazsanız kompansayon işi yapan pano işi yapanlardan yardım alırsanız daha iyi sonuç elde edersiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar endiktif yada kapasitif ceza ne oluyor endiktifin diğer adı reaktif mi oluyor yardımlarını bekliyorum
reaktiften cezaya iren bir sisteme kondansatör ilavesimi yapılır
Elektriğin 3 gücü vardır biri aktif güç:elektrikli ısıtıcılar gibi ürünlerde en çok kullanılan güç,diğeri endüktif güç:diğer adı reaktif güç tür ve motor,balast gibi sargılı cihazlarda kullanılır.3.sü ise kapasitif güçtür:Bu kada kondansatörlerde çok kullanılır.Tabi ki bu üç güç her elektrik devresinde vardır.Alıcılar yani devreye bağlı elemanlar hangi gücü çok çekiyorsa o güç daha fazla kullanılır ve eğer elektrik gücünüz 9kw'dan büyükse elektrik dağıtım şirketleri sizden kompanzasyon yapmanızı ister.Bu kompanzasyon aktif,reaktif ve kapasitif güç oranlarını dengeler.Eğer bu denge sağlanmazsa motorların kabloların ve trafoların aşırı yüklenmesine sebep olur bu yüzdendir ki elektrik dağıtım şirketleri belirli oranları aşan abonelerine endüktif ve kapasitif ceza uygular!

Forum istatistikleri

Konular
128,183
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri