Bios ayarı

kur dosyaları kopyalıyor ekranında donuyor ilerlemiyor remlerin yerinide degiştim yine aynı

cd düşük hızda 4x yazmayı dene. umarım hdd sorunlu değildir

bilgisayar açilıyor hdd sorun oldugunu sanmıyorum sadece kur dosyaları yüklüyor da yüklerken donuyor ilerleme yapamıyor diger windows cd lerindede ve aynı hata düsük hızda dediginiz nasıl yapabilirim yada hangi işlemlere bakmalıyım

3. parti programlar mesela ücretsiz Ashampoo Burning Studio yükle bunlarda yazdırma hızlarını kendin belirleyebiliyorsun, düşük hız cdrom un okumasını kolaylaştırır. bazı dosyaları okurken zorlanıyor olmalı

bu ayarlardan şşüpeleniyorum ve karışmış bunların sıralaması nedir nasıl olmalı
20170624_000506.jpg
20170624_000451.jpg
20170624_000432.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
first CDROM
Second USB HDD
Third HDD

kopyalama sırasında donmasıyla hiç bir ilgileri yok..

anladım peki bunların sıralaması karıştıgı için usb den baslatamamam bunlardan dolayı olabilirmi bunlar hangi konumda olmalı normalde ve yapabilirsek usb den direk temizce atıyım formatı

yazdığım gibi olmalı. görmemesiyle alakası yok usb olanları denemiştin zaten. illa tekrar denemek istiyorsan ilkini usb-fdd yap ikinciyi cdrom

malesef format atamıyorum nedense windows kur ekranında yükleme yaparken donuyor ilerleme yapamıyor flaş zaten görmüyor hiç tahmini düşüneleriniz nedir bios mu sorunludur bu işlemleri yapamıyor

bios sorunlu bile olsa sadece cihazı çalıştırır seni etkiliycek bir fonksiyonu yok, cd okuma sorunun var ya 4x hız deniycen yada farklı cdrom bulman lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri