Bios ayarı

Pardon winto flash ile usb olusturdum birde refusla cd yide power iso programı ile yazdirdim ve elimde zaten çalışan xp cd leri var bikactane onlarda da aynı sorun veriyor

tekrar yeni bir cd yazdırdım yazım hızı 6 vardı yaptım ve tekrar format atarken yine donma yapıyor bios ilerletemiyor düşüncesindeyim ney yapmam gerekir

bende önceden eski bir makina ve sorunlu harddiskle uğraşmıştım böyle en son hdd söküp arkadaşa götürdüm oda başka makinada hazır kurulu sistem klonlamıştı hdd ye, acronis in böyle bir özelliği var, internet kafecilerden yardım isteyebilirsin senin hdd ye klonlama yapar mı diye. makina öyle bir süre daha idare etti sonra çöpe gitti :) yada sende hdd eline alıcan başka makinada format atmayı deniyceksin mecbur seçeneğin kalmadı

anladım bilgisayarda şuanlık sorun yok açılıyor hala kullanılıyor nasıl işse format atılmıyor bir türlü biryerlerde bir hata var diye düşünüyorum dediğiniz gibi hdd de sorun olabilir ama şuan çalışıyor gözüküyor peki elimde aparat var bu hdd yi pc ye baglamak için ve içini görebiliyorum laptop var ondan format iso dosyasını bir yöntem kullanarak kurma imkanım olurmu bilginiz varmı yapılabilirmi resimdeki gibi

Ekli dosyalar

• 20170624_154649.jpg
    20170624_154649.jpg
    107.5 KB · Görüntüleme: 4
ben hiç yapmadım öyle birşey ama sen laptopunda denemesini yapabilirsin, girişlerden birine o aparatını diğerine format flashını tak çalıştır bakalım görecek mi, format atacakmı sorun çıkarıyor mu, yanlışlıkla laptopa format atmada :)

peki bu işlemi normal format gibimi yapacagım benim düşüncem şöyleydi masa üstü üzerinden ba hd ye yazdırmak bunu ben flaş gibi kullanıyorum yani ve bunu bilgisayar kapatıp format atacagım zaman bu hd yi bios görürmü ve bilgisayar şuanda kullanıyorum herşeyim gider bu işlemi bir progrogram felan kullanım bu hd ye kurma şansımız varmı yani acaba

evet normal kapatıp açarak yapman lazım laptopun biosu görürde, işte sorun format flası görür ve sistemi oraya yüklemeni kabul edermi.
diğer türlü dhh içine film atar gibi içine xp atarsan çalışacağını sanmıyorum, çok fazla gizli sistem dosyaları vs var teknik konular var

anladım en iyisi bi kasa ayarlayıp ona takıp formatlamak sağolun ilgilendiginiz için bukadar

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri