Autocad Hakkında

elektrkci

Üye
Bende düz Autocad 2008 bulunmakta.Ben bunu elektrik projelerinde de kullanmak istiyorum.Herhangi ayrı bir pack gibi bişey ve ya herhangi birşey yüklemem gerekir mi? Teşekkürler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Nasi bir yardim istiyorsun sen? Programi kullanmayi bilfikten sonra istedigin sekli cizersin. Kendi sembol kutupeneni olustur. Taslaklari kendin ciz. Olmayacak birsey yok.

Teşekkürler.Yani demek istediğim Autocade ek olarak sadece elektrik için herhangi bir şey kurmak gerekli mi yada ayrı bir program internette bazı yerlerde gördüm Autocad Electrical gibi bir şeyler kullanılıyor.O yüzden sormuştum yani proje çizen kişiler için düz Autocad yeterli mi?

Bazı projeciler Electrical tool palette kullanır, sembolleri tool palette atıp ordan çekerler. Ben tool palette kullanmıyorum gerek yok, proje arşivinden oluşturacağınız sembol listesi dosyası oluşturup bunu kullanırsınız. Sitede kendi arşivlerini paylaşanlar olmuştu onlara bakabilirsiniz.

Nasi bir yardim istiyorsun sen? Programi kullanmayi bilfikten sonra istedigin sekli cizersin. Kendi sembol kutupeneni olustur. Taslaklari kendin ciz. Olmayacak birsey yok.

Bazı projeciler Electrical tool palette kullanır, sembolleri tool palette atıp ordan çekerler. Ben tool palette kullanmıyorum gerek yok, proje arşivinden oluşturacağınız sembol listesi dosyası oluşturup bunu kullanırsınız. Sitede kendi arşivlerini paylaşanlar olmuştu onlara bakabilirsiniz.

çok teşekkür ederim..

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler