Autocad Hakkında

elektrkci

Üye
Bende düz Autocad 2008 bulunmakta.Ben bunu elektrik projelerinde de kullanmak istiyorum.Herhangi ayrı bir pack gibi bişey ve ya herhangi birşey yüklemem gerekir mi? Teşekkürler...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Nasi bir yardim istiyorsun sen? Programi kullanmayi bilfikten sonra istedigin sekli cizersin. Kendi sembol kutupeneni olustur. Taslaklari kendin ciz. Olmayacak birsey yok.

Teşekkürler.Yani demek istediğim Autocade ek olarak sadece elektrik için herhangi bir şey kurmak gerekli mi yada ayrı bir program internette bazı yerlerde gördüm Autocad Electrical gibi bir şeyler kullanılıyor.O yüzden sormuştum yani proje çizen kişiler için düz Autocad yeterli mi?

Bazı projeciler Electrical tool palette kullanır, sembolleri tool palette atıp ordan çekerler. Ben tool palette kullanmıyorum gerek yok, proje arşivinden oluşturacağınız sembol listesi dosyası oluşturup bunu kullanırsınız. Sitede kendi arşivlerini paylaşanlar olmuştu onlara bakabilirsiniz.

Nasi bir yardim istiyorsun sen? Programi kullanmayi bilfikten sonra istedigin sekli cizersin. Kendi sembol kutupeneni olustur. Taslaklari kendin ciz. Olmayacak birsey yok.

Bazı projeciler Electrical tool palette kullanır, sembolleri tool palette atıp ordan çekerler. Ben tool palette kullanmıyorum gerek yok, proje arşivinden oluşturacağınız sembol listesi dosyası oluşturup bunu kullanırsınız. Sitede kendi arşivlerini paylaşanlar olmuştu onlara bakabilirsiniz.

çok teşekkür ederim..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,138
Son üye
omurcan.73

Yeni konular

Geri