AUTO TRANSFORMER

forester

Üye
Arkadaşlar İyi Günler,
Elimde amerikadan gelecek olan bir ev sinema anfisi var besleme özellikleri
120 volt 60Hz 230 watt

Bu cihazı internetten bulup aldığım tramag marka bir regülatör ile çalıştırmak itiyorum regülatörün teknik verileri:
220 volt ac giriş
110 volt 50-60 HZ ve 300 VA çıkış
Bu tramag cihazın üzerinde AUTOTRANSFORMER yazıyor.
Benib kafama takılan evsineması anfisinin giriş voltajı 120 volt 60 Hz regülatörün çıkışı 110 Volt 50-60 Hz bir sorun yaşarmıyım birde 300VA lik bir güç maks:230 watt güç çeken bir cihazı çalıştırırmı.Regülatörün için açtım sadece içinde ac-ac bir trafo var.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Frekans farklılığı problem çıkartabilir. Ama ne gibi problemler çıkaracağını bu konudaki uzman arkadaşlar cevaplayabilir.

Arkadaşım verdiğin bilgi için teşekkür ederim.Ancak çalışma frekansının sorun olacağını zannetmiyorum çünki cihazın çalışma frekansı 60 hz trafonun çıkış frekansı 50-60 hz aralığında anladığım kadarıyla.Ancak benim merak ettiğim güç yönünden bir sıkıntı olurmu ?.

Trafonun cikis frekansi sizin baglayacaginiz sebekenin frekansina baglidir. Yani turkiye icin 50 Hz cikis frekansi elde edeceksiniz.
Genel olarak anfilerin girisinde bir trafo ve arkasindan diyotlu bir dogrultucu devresi geldigi ve bu devrelerin sebeke frekansinin 50 yada 60Hz olmasindan cok fazla etkilenmeyecegini dusunursek frekanstan dolayi sorun yasamazsiniz gibi geliyor.

Guc olarak ta sistemin cos fi sinin 0.8 olacagini ve sistemin maximum gucte calisiyor oldugunu dusunursek 300VA lik kaynak beslemeye yetecektir.

Trafonun cikis frekansi sizin baglayacaginiz sebekenin frekansina baglidir. Yani turkiye icin 50 Hz cikis frekansi elde edeceksiniz.
Genel olarak anfilerin girisinde bir trafo ve arkasindan diyotlu bir dogrultucu devresi geldigi ve bu devrelerin sebeke frekansinin 50 yada 60Hz olmasindan cok fazla etkilenmeyecegini dusunursek frekanstan dolayi sorun yasamazsiniz gibi geliyor.

Guc olarak ta sistemin cos fi sinin 0.8 olacagini ve sistemin maximum gucte calisiyor oldugunu dusunursek 300VA lik kaynak beslemeye yetecektir.

Çok Teşekkür ederim ilginiz için benim öğrenmek istediğim bütün soruların cevabını almış oldum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri