Anfide çok yüksek parazit

hacilord

Üye
2x15w anfiyi bir cihaz uzerinde kullaniyorum. 28v gerilimi step down ile 12 ye düşürüp sorunsuz besleme yaptim. Yalniz ses bagladigim anda cok fazla uğultu çınlama gibi ses geliyor. Cihazda istegim ses de var ama ugultuyu engelleyemedim. Ses girişine envai çeşit kondansatör seri bagladim ama hic degisme olmadı. Ses jakini olctugumde 12 ile 15v dc arasi voltaj oluyor. Bunu nasil filtre yapabilirim.

Bu arada ses uçlarını ayırdığım zaman parazit sıfır oluyor. Ses uçlarından gelen voltaja bir çare bulmalıyım sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
2x15w anfiyi bir cihaz uzerinde kullaniyorum. 28v gerilimi step down ile 12 ye düşürüp sorunsuz besleme yaptim. Yalniz ses bagladigim anda cok fazla uğultu çınlama gibi ses geliyor. Cihazda istegim ses de var ama ugultuyu engelleyemedim. Ses girişine envai çeşit kondansatör seri bagladim ama hic degisme olmadı. Ses jakini olctugumde 12 ile 15v dc arasi voltaj oluyor. Bunu nasil filtre yapabilirim.
hoparlörlerin yönünü değiştir

Ses girişine envai çeşit kondansatör seri bagladim ama hic degisme olmadı.

seri bağlaman bir şey ifade etmez canlı uç dan şaseye paralel bağlaman lazım uygun değeri tabiki

Moderatör tarafında düzenlendi:
Uygun değer hesabını bilmiyorum ama deneme yapsam zarar verirmiyim

Yaptığınız bağlantıların birer resmini yükleyin.yardımcı olmaya çalışalım.

Kartta kahve kablo canlı uç beyaz şase. küçük kart step down

Ekli dosyalar

• 1455698889184.jpg
    1455698889184.jpg
    63.5 KB · Görüntüleme: 48
  • 1455698910920.jpg
    1455698910920.jpg
    52.2 KB · Görüntüleme: 42
Uğultu ve parazit olması çok normal.Devreyi ekranlamamışsınız.Devreyi öncelikle metal bir kutuya yerleştirin,sinyal giriş (input)kablosu kesinlikle kaliteli blendaj (ekranlı kablo) olmak zorunda.metal tüm aksamları mutlaka ground ile birleştirin,düzelecektir.Besleme en son ihtimal güç anlamında yetersiz olabilir.

Beslemede sorun olamaz çünki konvertör 200v 400hz 150 amper gücünde. Ben cihazın kulakliga gelen alarm sesini dışa almak için bunu baglamak istiyorum. Sinyal giriş iki uç arası 15v dc var. Onu engellemem gerekiyormu. Ses kablosunu çıkardığım zaman parazit kesiliyor.

Beslemede sorun olamaz çünki konvertör 200v 400hz 150 amper gücünde. Ben cihazın kulakliga gelen alarm sesini dışa almak için bunu baglamak istiyorum. Sinyal giriş iki uç arası 15v dc var. Onu engellemem gerekiyormu. Ses kablosunu çıkardığım zaman parazit kesiliyor.
Girişe ses sinyalini ne ile uyguluyorsunuz.başka bir amplikatör ile mi sürüyorsunuz.Kazancı çok yüksek ise ancak o zaman bu voltajı görmeniz lazım.Düşük kazançlı çıkIşlarda bu kadar voltaj olamaz

Cihazda ses çıkış soketi var oradan alıyorum. Şemasında A ucu alarm b ucu alarm return yazıyor. Buradan bagladim. Şaseyide cihaz gövdeye bagladim.

Anladığım kadarıyla sesi aldığınız cihazın kazancı çok yüksek ve uğultuya sebep oluyor.
Şimdi çözüm olarak şunu deneyin;bulabilirseniz eğer empedans trafosu, yoksa voltajı hiç önemli değil herhangi bir küçük (4w) standart saç nüveli transformatör bulun.trafonun bir ucuna cihazdan gelen kabloları,diğer ucuna amplikatörün giriş kablolarını bağlayın.(sekonder primer farketmez) eğer uğultu tamamen kesilmez azalırsa trafo girişine 220-470 kilo ohm seri dirençler bağlayın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri