60x60 CNC Yapımı

son şekli bu.Belki ilerde alt tablasını aluminyuma çevirebilirim.Makinanın maliyeti 3000 tl ye yaklaştı.Sürücüler 4.2 amper m542 Motorlar 3 amper bipolar motor besleme trafosu 36 volt 10 amper saç trafo spindle 20000 devir crown marka .ağırlığı yaklaşık 60 kg

1 mm2 kesitindeki bakır kablonun akım taşıma kapasitesi 16A civarındadır.
Genelde hareketli olacağıda düşünülerek 2,5 mm2 kesitinde çok telli kablo uygundur.
El aletleri servislerinde hazır kablolar var özellikle Bosh kabloları fazlaca eğilip bükülmeye çok uygun ve kaliteli kablolardır.

O motorların akımı en fazla 8A .
Gerilim düşümü ise hiç sorun değil zaten sürücüler gerim ile değil akım kontrolü ile çalışıyor.
Yakın olsun isterken normal çalışma koşullarında dert olacak yerlere koyma !

Makina bitti gibi artık sağını solunu toparlıyorum.Test çalışmalarına başladım ilk videonun linkini veriyorum.

Valla Hocm ciddi ciddi olacak galiba .Tebrik ederim.İnsaalah bittiginide goruruz.

Merhaba,

Çok başarılı bir proje olmuş. Elinize sağlık.

Forumdaki ilk mesajım. Büyük sınıf helikopter modelciliği için karbon planadan helikopter gövdesi kesmek için bir cnc router yapacağım. 4 eksenki kontrol kartı ve step motorlarını sipariş ettim. Henüz elime ulaşmadı. Yavaş yavaş diğer parçaları toparlayacağım. Aktif kesim alanı 90x60 ebatlarında olacak.

Tebrikler çok güzel olmuş imrendim şimdi benim olsa keşke diye :D. 3000 TL biraz fazla gibi geldi.

Vida milleri ve somunları falan hassas olan ürünlerden mi kullandınız ?

Alüminyum levhalar mı maliyeti yükseltti bu kadar ? Yoksa ben mi bilmediğim için abartı geldi aklım karıştı açıkçası

Tebrikler profesyonel bir çalışma olmuş.Emeğinize sağlık.

son şekli bu.Belki ilerde alt tablasını aluminyuma çevirebilirim.Makinanın maliyeti 3000 tl ye yaklaştı.Sürücüler 4.2 amper m542 Motorlar 3 amper bipolar motor besleme trafosu 36 volt 10 amper saç trafo spindle 20000 devir crown marka .ağırlığı yaklaşık 60 kg
Merhaba;
Çok güzel olmuş bende kendim yapmak istiyorum ve tam aradığım özelliklerde sizde ki gibi acaba yapmış olduğun tezgahın ölçüleri alınacak malzemelerin tam listesi resimleri mevcut mu acaba. Yanlış anlamayın beni hazıra konmak değil tezgah mekanik konusunda iyi değilim ondan dolayı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri