3RW4055 SOFT START kontaktörle mi yoksa direkt olarak mı bağlanıyor?

hem device hemde default lambları kırmızı yanıyor ve motorda sadece inleme oluyor her hangi bir hareket yok

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Siemens - Industry Automation and Drive Technologies - Service& Support - Automation Service, Automation Support, Simatic Service, Simatic Support, Technical Support, Technical Consulting

İlgili linkte pdf sayfa: 171/212 bağlantı şeklini uygulayın.(Figure 15-7)

O yanan led Defaut degil Device ledidir yani cihazın starta hazır oldugunu belirten led.
3RW 4455 ile 55Kw fan motorunu çok rahat çalıştırdık, potansiyometre ayarlarım şu şekilde:
Class 10
Termik yarı 110 Amp. (termiği dahilidir ayrıca bir termik almanız gerekmez)
Ie ayarı 5 konumunda
Kalkış rampası 10sn de
Uo gerilimi %50
Duruş zamanı 0sn (yani serbest duruş)
Fan kalkarken emiş azını kapalı kaldırıyoruz.
13-14 Sistemin çalıştıgını belirten kontak bilgisidir.
23-24 Motorun kalkışını tamamladıgını bildiren kontak bilgisidir, bu bilgiyle emiş ağızındaki klape artık açılabilir.
Motor üçgen bağlı olmalıdır.

arkadaşlar motor çalıştıktan sonra soft startın a1 besleme ucundaki faza stop butonu koydum ve cihazın enerjisini kesmeme rağmen motor çalışmaya devam ediyor. duruş rampa süreside sıfır. motorun durması için 380v luk besslemeyi kesmem gerekiyor. sebebi nedir yada nasıl bir çözüm yapacağım. ayrıca start vermediğim durumda da motorda bir inleme sesi oluyor.

gerek yok koymaya .bizim fabrikada 160 kw soğutma komprasör motoruna taktıktıkır tıkr çalısıyor

sn tatar ramazan çalışabilir ama verdiğiniz cevap sizce açıklayıcı mı? sizde tıkır tıkır çalışması bende de çalışması anlamına gelmiyor zaten bende de çalışsa burda yardım istemem. sizinkinin modeli de 3rw40 55 mi ? birde start stop durumunu nasıl yaptınız ben size sorunları detaylı olarak yazdım zaten. ona cevap bekliyorum.

1 ile 3 numaralı klemense Slektör Sviç bağlayıp(kısa veya açık devre yaparak) Start Stopu sağlayabilirsiniz.

sn elektronik müh sizin dediğinizi de denemiştim gene olmadı birde şimdi cihaz gene çalışmıyor yani normalde bir hata yok 1ile3 kısa devre yapıp start verince default veriyor motor 45kw bütün ayarları denedim gene çalışmadı sıkıntısını anlayamadım. bunu çözmek istiyorum çözersek zaten burdanda paylaşacağım ama arkadaşlar yeterince bu konu üzerinde durmuyorlar. galiba konunu başlığını değiştirilmeli.

3RW40 ın kullanım türkçe klavuzunda pdf sayfa 22/32 de yanan arıza ışıkların yanıp sönmesiyle oluşan arızaların ne anlama geldiğiyle ilgili bilgiler var incelemenizi tavsiye ederim.

onları da inceledim ama onlarla alakalı bir arıza durumu da yok .

içinde sanırım bayypass kontakalrıda var ve yukun durumuna göre program seçebiliyosunuz sanırım

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri