12v 24 ah -24v 12 ah ortak paralel seri bağlantı Seması

12 v devre açıkken MAX 1dk sonra biraz ara sonra MAX 1 dk daha kısa süreli günlük belki MAX 30 dk çalışıcak
24 v da max 5 dk sonra bekleme sonra max 5 dk günlük MAX 1 saat

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sanırım bu güçlerde regülatör bulmak zor olabilir. Başta dediğiniz gibi bir kontaktör ya da pako şalter ile olabilir diye düşünüyorum.

Bu düğmede sanki ortadaki pinler ortak ve bir O konumundakilere bağlıyor bir II konumundakilere bağlıyor. Akım değerini kaldırır mı blemedim.

Peki bu seri bağladığım akü sistemi açıkken 24 v enerji çettiğimde iki aküden aynı derecemi ah kaybı olur.
Seri bağlantıde Önceki akünün + değerini öteki akünün eksi - değerine bağlıcam ya içerisindeki amper - giren aküye akarmı dengesiz amper olurmu aküler arası

Seride 24 volt paralelde 12 volt kullanırken aküler eşdeğerde ise her ikisinden de aynı akım çekilir. Önemli olan uygun bir pako şalter gibi bir anahtarlama ile 12-24 geçişini yapabilmek.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim
Şimdi fark ettim yaptığım şemada 12 v dan 24 ah çekmek istesem bile anahtar üzerine 12 ah yük binecek doğrumu yorumluyorum bana 12 ah anahtar yeterli olurmu dediğim gibiyse çünkü 12 v 24 Amperin 12 ah anahtar üzerinden değil direk aküden gelecek anahtarda sadece 12 ah geçecek doğrumu yanlışmı yorumluyorum yoksa
öyle olursa 12-24 v 12 ah Bi anahtar yeterli olacaktır.

24 ah çeksem bile anahtarın üzerinden 12 ah geçicek doğru değilmi şemada ki gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri