11 Tane Prize Kaç Amper Sigorta Takılır?

Denedim hepsini kompi ateşlerken oluyo .
Ben şimdi fırın kombi davlumbaz aynı sigortaya bağlasam sorun olurmu ?

Ayrı sigorta olursa daha iyi olur.

Sigorta kutusundaki bir sigortaya iki kablo bağlanmış ise ayırma işlemi sigorta fazlalaşır ile güzel olur.
Diğer şekilde ayri hat kablo çekilmesi gerekir.

Kolay gelsin sağlıcakla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kusura bakmayın ustalarım ama benim oturduğum site işyeri olarak geçiyor, 2+1 19 veya 20 tane priz var, sekiz tane 20 bir tane 16 bira tanede 10 amper sigorta var + 40a 30 mA kaçak akım var normal midir?

Denedim hepsini kompi ateşlerken oluyo .
Ben şimdi fırın kombi davlumbaz aynı sigortaya bağlasam sorun olurmu ?
Burada önemli olan sigorta ve priz sayısı değil! Önemli olan bağlanan cihazların toplam yükünü taşıyacak kablo ilgili prize çekilmiş mi? Ve o güce uygun sigorta takılmış mı?

TV devresinde varistörde var sigortada ama sağlam bir filtre devresi yok. Bende de benzer sıkıntı vardı linklerini verdiğim kaliteli bir ürün ile sorun çözüldü.
Doğru haklısın Hocam, şaka yapayım dedim konu hakkında 😁 hatta geçmişte oturduğumuz binanın çatısına yıldırım düşmüştü TV içindeki sigorta atmıştı. Bu arada sigortayı gerçekten bağladım 😁 hatta bütün elektronik cihazların beslendiği kablolarda var. Bakalım bir gün işe yarayacak mı? 😁

Aleykümselam,
Fırın özel linyedir ayrı çekilmelidir davlumbaz fırın ile aynı hattan alınabilir. Kombi için ayrı linye çekilirse iyi olur, fırın linyesine bağlanmaması gerekir.
Kombi için Kombi regülatörü tercih edilmeli. Kart arızalarinin önüne geçmiş olursunuz.
Yaşadığınız problemi önlemek için sadece TV'yi filtre devreli akım korumalı kaliteli grup priz üzerinden beslemeniz yeterli olacaktır. Dikkat topraklama önemli !
https://www.phoenixcontact.com/tr-tr/urunler/parazit-filtreleri-cbt-4sfp-10-2748386
https://www.elektromarketim.com/sch...V-P3iiti1UcNnB_huhmeFZB41VAx0UqkaAisfEALw_wcB

https://docs.rs-online.com/452c/0900766b800b7960.pdf

https://docs.rs-online.com/8ea9/0900766b8048d294.pdf

http://195.177.248.196/infonews.nsf...5a20942da2c2256db1003a9ef3/$FILE/CL_all_2.pdf

Benimki ürün . ( foto ) CL .
Diğer ürünler Pulsar CL+ telefon hattı + modem ( RJ11 )

MGE-Pulsar-CL.jpg

Son düzenleme:
Ateşleme anında ark toprak üzerinden akıp kayboluyor, topraklamada bir sorun zafiyet olmalı ki tv o anda kesinti yapıyor. Veya kombiye yakın konumlandırılmış manyetik radyasyondan çip anakart etkileniyor.

Ateşleme anında ark toprak üzerinden akıp kayboluyor, topraklamada bir sorun zafiyet olmalı ki tv o anda kesinti yapıyor. Veya kombiye yakın konumlandırılmış manyetik radyasyondan çip anakart etkileniyor.
Kombinin tam arkasındaki duvarda TV ve PC takılı doğru tespit

Kombinin tam arkasındaki duvarda TV ve PC takılı doğru tespit

Diğer bir forumdan alıntı .
Bu sizin yazınız değilmi ?

selam benzer sorun bende şu şekilde oluyor kombi ilk ateşleme olayında tv nin ekranı 3 saniyelik bir kararmadan sonra geri geliyor sesde dahil kombi mutfakda yan odada tv ikisi de aynı hattan elektrik alıyo farklı yerden kombiye elektrik verdim sorun düzeldi ama uzatma kablosu ayaklarıma takıldıgı için var geçdim bende genellde tv izlerken deyilde hdmı ile pc den tv yi mönitör olarak kullandıgımda cok yapıyor cok ugrasdım bu sorunu çözmek için galiba çözdüm sorun hdmı kablosunda :)
bence senin sorunda hdmi kablosunda olabilir parazit yapıyor olarabilir .

normal tv izlerken bunu yapmıyolar dahili uydu alıcısı var pc den hdmı olarak mönitör olarak kullanırken yapıyo topraklamayı ölçtürmedim hiç buat klemenslerden aldım kombi hattını tv hattını bunlarla baglıcam bu pazar baktım elektirik tesisatına dolamışlar kabloyu elektrik bandıyla sarmışlar belki bu klemens olayı çözer . not parazit önleyici denicem en son taktım kafaya çözecem işi en son elektrikçiye sormuşdum adamlar 1 hafta ugraşmışlar aynı böle bir sorunla çözememişler cok yere sordum ya herro ya merro olmadı en son kombiyi degişcem

------------------------------------------------------------------

Bende tv değiştirdim şimdi sorun yok .

--------------------------------------------------------------------
baysallardan kombi regülatörü aldım sorun azda olsa azaldı ama devam ediyor
Özür sonradan kombi regülatörünü almışsınız .

DENEME YAPARMISINIZ . ve olması gereken .
Kombide faz yönü yoktur ama
Yeni kombilerde , diğer faz yönü olabilir ?
Veya markasına göre ?
( Bilmiyorum yoktur ama )

Bu sizin ve benim kombide faz yönü yok .

Faz nötr yönü tayin edilip
Kombi kablosu fazı ( fişi )
Kombi regülatör faz ( prizine )
Kombi regülatör faz ( fişi )
Duvar prizi fazı ( prizine )
Tüm fiş ve prizler faz faz nötr nötr toprak toprağa bağlantısı .

Aynı hatta bağlı diğer ürünler varsa fişten çekip test yapmanız .

Sonrası diğer aynı hatta takılı cihaz varsa onlarında faz yönü göre fiş priz takılması

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri