11 Tane Prize Kaç Amper Sigorta Takılır?

Diğer bir forumdan alıntı .
Bu sizin yazınız değilmi ?

selam benzer sorun bende şu şekilde oluyor kombi ilk ateşleme olayında tv nin ekranı 3 saniyelik bir kararmadan sonra geri geliyor sesde dahil kombi mutfakda yan odada tv ikisi de aynı hattan elektrik alıyo farklı yerden kombiye elektrik verdim sorun düzeldi ama uzatma kablosu ayaklarıma takıldıgı için var geçdim bende genellde tv izlerken deyilde hdmı ile pc den tv yi mönitör olarak kullandıgımda cok yapıyor cok ugrasdım bu sorunu çözmek için galiba çözdüm sorun hdmı kablosunda :)
bence senin sorunda hdmi kablosunda olabilir parazit yapıyor olarabilir .

normal tv izlerken bunu yapmıyolar dahili uydu alıcısı var pc den hdmı olarak mönitör olarak kullanırken yapıyo topraklamayı ölçtürmedim hiç buat klemenslerden aldım kombi hattını tv hattını bunlarla baglıcam bu pazar baktım elektirik tesisatına dolamışlar kabloyu elektrik bandıyla sarmışlar belki bu klemens olayı çözer . not parazit önleyici denicem en son taktım kafaya çözecem işi en son elektrikçiye sormuşdum adamlar 1 hafta ugraşmışlar aynı böle bir sorunla çözememişler cok yere sordum ya herro ya merro olmadı en son kombiyi degişcem

------------------------------------------------------------------

Bende tv değiştirdim şimdi sorun yok .

--------------------------------------------------------------------
baysallardan kombi regülatörü aldım sorun azda olsa azaldı ama devam ediyor
Özür sonradan kombi regülatörünü almışsınız .

DENEME YAPARMISINIZ . ve olması gereken .
Kombide faz yönü yoktur ama
Yeni kombilerde , diğer faz yönü olabilir ?
Veya markasına göre ?
( Bilmiyorum yoktur ama )

Bu sizin ve benim kombide faz yönü yok .

Faz nötr yönü tayin edilip
Kombi kablosu fazı ( fişi )
Kombi regülatör faz ( prizine )
Kombi regülatör faz ( fişi )
Duvar prizi fazı ( prizine )
Tüm fiş ve prizler faz faz nötr nötr toprak toprağa bağlantısı .

Aynı hatta bağlı diğer ürünler varsa fişten çekip test yapmanız .

Sonrası diğer aynı hatta takılı cihaz varsa onlarında faz yönü göre fiş priz takılması
Ekran kartınin mosfeti yandı olaydan sonra yeni ekran kartı aldim 8 ay sonra sorun yoktu 2 ay sonra görüntü gitmeye başladı tekrardan arayış içine girdim şimdi ise kesin olarak kombinin fiş yerini değiştirmek istiyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ekran kartınin mosfeti yandı olaydan sonra yeni ekran kartı aldim 8 ay sonra sorun yoktu 2 ay sonra görüntü gitmeye başladı tekrardan arayış içine girdim şimdi ise kesin olarak kombinin fiş yerini değiştirmek istiyorum.

Geçmiş olsun .
Kombiye hattı özel olursa daha iyi tabiki . ( her ürün için !!! )

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ....

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri