11 Tane Prize Kaç Amper Sigorta Takılır?

prizleri iki gruba ayır.herbirine 40a sigorta tak
40 a çok değil mı 16 olması gerekli değil mi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
şimbi benim kafamda bir soru var yanlışım varsa düzeltin. Şimdi linyeler çekili vaziyette. fakat bir yada bir priz toprakla teması yok. o zaman kablo kesitinin çekeceği akım hesabını yaparken havayiye göre yapmamız gerekir değilmi? eğer toprakla teması bir şekilde yoksa bence havaiye göre hesap yapılmalı diye düşünüyorm. ona göre gücün akımla olan aranından çektiği akımı bulunması veya kablo üzerine düşen akım miktarından yola çıkılabilirmi ?

selamın aleyküm bir sorum olacak kombi ateşlerken tv nin görünütsü 3 saniyelik gidiyor şimdi ben kombinin elektrik hattını degişcem uzatma kablo ile kombi +fırın+davlumbaz aynı hat üstünde olacak sizce dogru olurmu sigorta atarmı.?

selamın aleyküm bir sorum olacak kombi ateşlerken tv nin görünütsü 3 saniyelik gidiyor şimdi ben kombinin elektrik hattını degişcem uzatma kablo ile kombi +fırın+davlumbaz aynı hat üstünde olacak sizce dogru olurmu sigorta atarmı.?
Aleykümselam,
Fırın özel linyedir ayrı çekilmelidir davlumbaz fırın ile aynı hattan alınabilir. Kombi için ayrı linye çekilirse iyi olur, fırın linyesine bağlanmaması gerekir.
Kombi için Kombi regülatörü tercih edilmeli. Kart arızalarinin önüne geçmiş olursunuz.
Yaşadığınız problemi önlemek için sadece TV'yi filtre devreli akım korumalı kaliteli grup priz üzerinden beslemeniz yeterli olacaktır. Dikkat topraklama önemli !
https://www.phoenixcontact.com/tr-tr/urunler/parazit-filtreleri-cbt-4sfp-10-2748386
https://www.elektromarketim.com/sch...V-P3iiti1UcNnB_huhmeFZB41VAx0UqkaAisfEALw_wcB

Son düzenleme:

Geçmiş olsun .

Aynı sorun bendede var .
Bendeki tv lg idi kombi sıcak suyu açtığımda tv görüntüsü gidip geliyordu .
Şimdi başka bir marka tv var aynı prize takılı sorun yok . ( lg tv yok )

Diğer bir yerden sorun şimdi .
Tavan led 9W X 3 armut ampul ( 2 adet , 1 adet yanan ) ( komütatör anahtar ) vardı . ( şimdi yok )
Tavan 24 W X2 yaptım biri sorunlu .
Diğer bir yerdeki tv yi açıyorum tavan led gidip geliyor .
Şimdi sorun tavan lambası yanık halde gidip geliyor .
Yanında başka tavan lambası yanık halde sorun yok .

Açılan konunun arasına yazı yazmıştım .. ( 4. mesaj )

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/lg-webos-sürekli-açılıp-kapanıyor.137306/#post-888084

Çözüm önerisini yapmadın .
Benzer sayılır çözüm sayılır .
https://320volt.com/derin-dondurucu-calisinca-lcd-ekran-kararmasi

Son düzenleme:

Kombinize takılı regülatörünüz varmı ?
( kombi ateşlerken tv nin görünütsü 3 saniyelik gidiyor )
Etkisi durumu olabilirmi dedim . ( regülatör verimsizliği gibi )
Kombi hattı , tv hattı ,
Led ampul aydınlatması hattı

16915018541465379206428290943976.jpg
kombi çalışırsa TV görüntü gidiyor benim ev dubleks galiba aynı hattan üst.kata elektrik gidiyo bir usta cagirsam.sadece kompi için hat çekmiş olsa kaç para isterler .

Kombinize takılı regülatörünüz varmı ?
( kombi ateşlerken tv nin görünütsü 3 saniyelik gidiyor )
Etkisi durumu olabilirmi dedim . ( regülatör verimsizliği gibi )
Kombi hattı , tv hattı ,
Led ampul aydınlatması hattı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ekli dosyayı görüntüle 100233Ekli dosyayı görüntüle 100233kombi çalışırsa TV görüntü gidiyor benim ev dubleks galiba aynı hattan üst.kata elektrik gidiyo bir usta cagirsam.sadece kompi için hat çekmiş olsa kaç para isterler .

Tesisatım monofaze.

Bende de kombi regulatörü takılı.
Şu anda aklıma geldi
Kombi regulatörü aklınızda kalmasın diye kombi regulatörü bir an devreden çıkarın aynı sorun devam edecekmi , ( olacakmi? )
Sorun olursa kombi regulatöründen değil.
Başka tv varsa bu prize diğer tv yi takın sorun devam edecekmi?

Benim sorun olan tv bozulmadi yeri değiştirildi başka bir yere götürüldü.

Bir sorun var sonuçta.
Hassas elektronik cihazlar etkileniyor olmalı.
Kafayı fazla yakmayın bence.

LG tv yok şimdi sorun bitti lambadaki sorun lambayı degistirirsem sanırım sorun çözülecek.
Diğer aynı hatta ( komitatör ) bağlı lamba sorunsuz çalıyor.

Kolay gelsin sağlıcakla.

Tesisatım monofaze.

Bende de kombi regulatörü takılı.
Şu anda aklıma geldi
Kombi regulatörü aklınızda kalmasın diye kombi regulatörü bir an devreden çıkarın aynı sorun devam edecekmi , ( olacakmi? )
Sorun olursa kombi regulatöründen değil.
Başka tv varsa bu prize diğer tv yi takın sorun devam edecekmi?

Benim sorun olan tv bozulmadi yeri değiştirildi başka bir yere götürüldü.

Bir sorun var sonuçta.
Hassas elektronik cihazlar etkileniyor olmalı.
Kafayı fazla yakmayın bence.

LG tv yok şimdi sorun bitti lambadaki sorun lambayı degistirirsem sanırım sorun çözülecek.
Diğer aynı hatta ( komitatör ) bağlı lamba sorunsuz çalıyor.

Kolay gelsin sağlıcakla.
Denedim hepsini kompi ateşlerken oluyo .
Ben şimdi fırın kombi davlumbaz aynı sigortaya bağlasam sorun olurmu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri