100w Lazer Projem

Chiller yerde yatıyo..var yani

Ekli dosyalar

• 1438895309277.jpg
    1438895309277.jpg
    90.2 KB · Görüntüleme: 94
Bişeyler yapmaya çalışıyoz abim... aynaları ayara getirmek zor iş ama cidden

Bişeyler yapmaya çalışıyoz abim... aynaları ayara getirmek zor iş ama cidden
Bundan bahsetsene Eray nasıl yapıyorsun, referans için küçük lazer kullanılamaz mı?

Bundan bahsetsene Eray nasıl yapıyorsun, referans için küçük lazer kullanılamaz mı?
Tüpün test ışını modunda o -30mA arası ayarlanabilen bi değerde ışın atıyorum..aynaya yapıştırdığım kağıt ile derecelerini ayarlamaya çalışıyorum

Chiller montaji bir cok seyini yaptimda tupu sogutan suyun sicalik kontrol sistemi pid ile kontrol edildigini gormedim..daha cok bi termostat urunleri kullanilarak yapildigini gordumm..en pahali makinalardan fiber lazer veya tel ereyon chillerinde dahi termostat sistemi veya devre elemanlari mevcut. pid i daha hassas 1000 derecelik firin veya plastik enjeksiyon tarzindaki hassas kontrol sistemlerinde gordum..

uzaktan bakınca PID görünmeyebilir. :D
ekteki dosya 30w dilas laserimin pdf i.

tec (thermo electric cooler) ile soğutulması gerektiği 70w lık enaz. ve 980nm dalga boyunun korunması için 0.01 doğruluk ile 35 derecede stabil oması gerektiğini yazıyor. linear technology firmasının firmasının bu iş için özel ürettiği bir entegre var. pid tec driver için. onuda ekledim.

Ekli dosyalar

• Operating-instructions_M1F-SS5.x_2011-11-21.pdf
    480.9 KB · Görüntüleme: 14
  • LTC1923.pdf
    447.4 KB · Görüntüleme: 14

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,396
Son üye