İlk nasıl çarpıldınız?

romatizmayada iyi geliyomuş..:))

arkadaşlar kontrol kalemiyle birini faza diyerini nötüre koyarak baksak çarpılma olasığı olurmu

benide çoğu kez elektirik çarptı ama elektirikten korksaydık elektirikçi olmazdık :=)

hentsam arkadaşım bence ters mantık olmalı,
Elektrikden en çok korkan elektrikci olmalı çünkü gücünü ve ne yapabileceğini bildiğinden, elektrikçi olmayandan daha çok korkmalı bence

saygılar

arkadaşlar bir ayakkabıyı ele alalım.ayakkabının tabanında bunun plastik nerden baksanız 1cm veya 5mm olsun ,mesela bir prizi bağlıyoruz ellerim hiçbir yere dokunmadığı halde yinede beni çarpıyor ama kablonun dışında bulunan 1mm lik bir yalıtkan fazı geçirmiyor!şimdi soruyorum (1cm,5mm nerede= 1mm )nerede?

bende anlatıyım elekktronık teknıkerıyım unv 1. sınıftayım ıste herekes hanı vardır yaher bozulan seyın ardından aılede bır elektrıkcı var dıye bana bır seyler sormaya baslaadılar bır gun bır tane tv yukseltecı gondermısler eve bende bakıcam guya hayatımda ılk defa ıcını acıyorum bu arada (zaten ılk ve son oldu) neyse salak gıbı prıze taktım olcum yapıyorum guya (hayır neyı okuyacagımıda bılmıyorum bu arada) yıne :) yine neyse bir dalginlikla trafo girise bir bir dokundum abi allahhhh.bu arada simdi aklima geldi neden kacak akim atmadi belkide yoktu neyse benimde macera bole.he bide okulda 220 kondansatorleri direk fise takip patlatiyorduk guzel guzel yakalandik o layda elektrik carp masi yasanmasada hocamizin akimina maruz kalmistik saygilar:)

ameliyat olmak için bir başka ilde hastaneye gittim tahlıller yapıldı ve bize 2 gun sonra cıkacak denıldı biz de o gun bir akrabanın evıonde kaldık ve o gittimiz evin girişindekı düz tek butonlu zil kırılmıs ve ev halkı ziele tellerı bırbırıne değdirerek yakıyordu nihayetin de biz de öle yaptık ameliyat oldum ve daha sonra kendi evimize geldık ve ileştıkden sonra bir komsu ya mısafırlıge gıttık ve ben kapınıon kenarındakı ıkı bostakı kabloyu gordum ama onlar zzıl degıl lamba kablosuymus bır degdırdım ve daha sonra benı bır salladı 220 w kolum öl bır uyuştukı anlatamam hıc unutma m bunu şım dıı yaş 29 her elektırık kablosu gordum de aklıma gelır

valla ilk çarpılmam 12 yaşımda iken oldu. elim ıslaktı bırakın lastik ayakkabıyı koltuğun üstünden kabı kırık olan eski tip anahtarı kapatayım derken birden yerde buldum kendimi. ama en ilginci 2 ay önce tarfonun uçlarını +-12 volt almak için lehimledim ve sekonderi bantladım, sonra prize yaktım. çarpılma ihtimalimi göz önünde bulundururken bir anda dalgınlıkla başparmağım faz-nötr arasında bir köprü görevi gördü ve o anda saf sinüsü hissettim :D tabi 3 gün parmağımı rahat oynatamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,399
Kullanıcılar
450,292
Son üye
resulcelik68

Yeni konular

Geri