İLGİNÇ KOMBİ PROBLEMİ

Sayın nacak_68 arkadaşımızın problemini çözmeye çalışıyorum ama soruma cevap vermedi.

Sayın nacak_68.
Şu an evde iseniz sizinle birlikte bu sorunu çözmeye çalışalım. Kombinin soğuk su girişindeki vanayı kapatın, mutfakta ve banyodaki soğuk su kesilecek mi ?
sayın şef im kombinin soğuk su giriş vanasını kapatıyorum mutfak ve banyoda hala soğuk su akmaya devam ediyor, sıcak su kesiliyor.
bu arada peteklerin çalıştığınıda unutmayalım

sayın yasin erol soğuk suyu açtığımda soğuk su geliyor ve kombi çalışıyor .
su girişlerinin ters bağlantı olup olmamasını tahmin edebilecek kadar kapasitem var diye düşünüyorum
biz fikrimizi söyledik hiç kimsenin seviyesini ölçmeye kalkmadık . siz bu arıza üzerinde yaptığınız araştırmayı incelemeyi yazmış olsanız biz bu kadar basit bir şeyi yazmazdık şu ana kadar hiç bir yorum yazılmamış ilk yoruma bu cevabı yazarsanız sonra yazılacaklar yine sizin bildikleriniz çıkabilir o yüzden kim hangi cevabı yazacağını önce size sormalıdır..

Benim aklıma gelen, mutfak ve banyonun soğuk su tesisatının, kombinin çıkışına bağlı olması yönünde idi. Soğuk su giriş vanasını kapattığınız zaman su kesilseydi düşündüğüm doğru olacaktı. Ama su kesilmediği için bir şey diyemiyorum.

Son düzenleme:
Ustalarım kombinin soğuk su vanasını kapattıgınız zaman soğuk su kesilmez. Çünkü soguk su tesisatı direkt olarak da hatta giriş yapar. Bizim evde de böyle.
Sayın Şefim sizin söylemek istediğinizi de anladım. Şüphelendiğiniz bölüm de çok da haklısınız.
Bu arada Sayın [MENTION=26259]nacak_68[/MENTION] ustam [MENTION=184756]yasin erol[/MENTION] ustamızın kötü bir niyeti yok. Sadece yardım etmeye çalıştı.

Sayın Öğretmenim.
Her ne kadar mesleğim elektrikçilik olsa da elimden bir çok iş gelir. Su tesisatçılığı da buna dahil. Plastik boru kaynak makinam var. Daha önceleri de pafta takımım vardı. Size karşılaştığım bir olayı anlatayım.
Bir komşumuz evini kat karşılığı müteahhide verdi. Kendi dairesinde mutfaktaki sıcak su tesisatı gene mutfaktaki radyatöre bağlıydı. Mutfakta sıcak su kullanmak için ısıtma konumuna getirip, öyle sıcak su alıyordu. Haliyle kombi basıncı devamlı düşüyor, her seferinde basıncı yükseltiyordu. Ben gidip tesisatı değiştirdim de rahatladı.
Sayın nacak_68'in sorunu da böyle bir şey olabilir diye düşünmüştüm.

Sayın Öğretmenim.
Her ne kadar mesleğim elektrikçilik olsa da elimden bir çok iş gelir. Su tesisatçılığı da buna dahil. Plastik boru kaynak makinam var. Daha önceleri de pafta takımım vardı. Size karşılaştığım bir olayı anlatayım.
Bir komşumuz evini kat karşılığı müteahhide verdi. Kendi dairesinde mutfaktaki sıcak su tesisatı gene mutfaktaki radyatöre bağlıydı. Mutfakta sıcak su kullanmak için ısıtma konumuna getirip, öyle sıcak su alıyordu. Haliyle kombi basıncı devamlı düşüyor, her seferinde basıncı yükseltiyordu. Ben gidip tesisatı değiştirdim de rahatladı.
Sayın nacak_68'in sorunu da böyle bir şey olabilir diye düşünmüştüm.

Genelde elektrikçiler su işinden iyi anlıyor ama sucular elektrik işinden pek anlamıyor...:eek:

yorumları ile yardımcı olmaya çalışan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
ayrıca bizler kontrol kalemi ailesi olarak aramızda kombiden anlayan arkadaşların olmamasını garipsiyorum.
herkese hayırlı işler kolay gelsin

S.a

Öncelikle kombilerle alakalı yardımcı olabilmek adına bir konu açmıştım,

https://www.kontrolkalemi.com/forum...vaillant-hakkinda-herseyi-sorabilirsiniz.html

ama gözden kaçtı sanırım.

İlgili şikayetiniz, Koç vuruşu dediğimiz olaya benziyor.

Çözüm : Soğuk su giriş hattına uygun çekvalf takılmasıdır.

Bunu yaptığınız zaman çözüm alamazsanız 4 günlüğüne ankaraya ziyarete geliyorum. Buluşup yardımcı olmaya çalışırım.

S.a

Öncelikle kombilerle alakalı yardımcı olabilmek adına bir konu açmıştım,

https://www.kontrolkalemi.com/forum...vaillant-hakkinda-herseyi-sorabilirsiniz.html

ama gözden kaçtı sanırım.

İlgili şikayetiniz, Koç vuruşu dediğimiz olaya benziyor.

Çözüm : Soğuk su giriş hattına uygun çekvalf takılmasıdır.

Bunu yaptığınız zaman çözüm alamazsanız 4 günlüğüne ankaraya ziyarete geliyorum. Buluşup yardımcı olmaya çalışırım.
sayın kaan_t.dag yorumunuz için teşekkür ederim, daha önce açtığınız konuyu fark etmemişim.
soğuk su girişine çekvalf takılma sebebini açıklayabirseniz memnun olurum

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,006
Son üye
alany

Yeni konular

Geri