Kontrol Kalemi

Rockwell Automation, OEM’ler için Analitik Bulut Çözümünü Sunuyor

Rockwell Automation, OEM’ler için Analitik Bulut Çözümünü Sunuyor

  Ekipman geliştiriciler ve üreticiler arasında işbirliği performansı arttırır

  Önemli veriler onları iyi değerlendirecek kişilere ulaştırıldığından, IoT özellikli ekipman ve makineler, süreçlerin verimliliğini arttırabiliyorlar. Bununla birlikte, akıllı makineleri geliştirmek için ciddi yatırımlar yapan ekipman geliştiriciler; kurulum sonrasında ürünlerinin performanslarından faydalanılması konusuna dikkat etmeyebiliyorlar.

  Bugün, Rockwell Automation makinelere yönelik “FactoryTalk Analytics” bulut çözümü ürününü duyurdu. Microsoft Azure’un ekipman geliştiricilere ihtiyaç duydukları bilgileri sağlayacak, bulut destekli yeni bir özelliği.  Şirketin kapsamı genişletilmiş bilgi çözümleri stratejisinin bir parçası olarak, söz konusu uygulama, kurulu sistemlerin performans analitiğine erişilmesine imkan tanıyarak, müşterilere destek sağlanmasında değerli olabilecek bilgiler sunuyor. Bu imkan sayesinde, dijital dönüşüm sürecini tamamlamış üreticilerin bağlı sistemleri, daha düşük bakım maliyetleriyle daha fazla verim ve kullanılabilirlik sağlayabiliyor.

  Rockwell Automation SaaS/Cloud Ürün Yöneticisi Axel Rodriguez;

  “Günümüz tesislerinin karmaşıklaşan yapısı, bir iş birliği ve uzmanlaşmayı zorunlu hale getirmiştir. İmalat, operasyon ve bakım takımlarınıza çok şey düşüyor. Ekipman geliştiricilerinizin performans analitiği konusunda katılımlarını sağlarsanız ki onlar makinelerinizi avuçlarının içi gibi tanırlar. Bu sayede bant, tesis ve uygulamalarınızın gerçekleştirilmesi konusunda en yetkin beyinlerin iş yükünü hafifletmiş olursunuz” dedi.

  OEMler kendi sağladıkları makineler üzerinde gömülü olarak FactoryTalk Bulut ağ geçidi aygıtı sağlayabilirler. İşletmeye alınmasından itibaren makine veri toplamaya başlayacaktır. Seçili kontrolörlerden gelen veriler, gerek son kullanıcı gerekse ekipman geliştiriciler tarafından FactoryTalk bulut uygulamasına minimal düzeyde düzenleme gereksinimi duyacak şekilde gönderilmektedir. Böylelikle ekipman geliştirici, önceden hazırlanmış olan gösterge panelleri üzerinden gerçek zamanlı analitik verilerine ve harekete geçilebilir verilere erişim sağlamış olacaktır. Bu kadar basit!

  Bu bulut temelli uygulama, hizmet olarak yazılım(SaaS) formatında olup, kendi sistemlerinin nasıl kullanıldığı, performans değerlerinin ne olduğu, karşılaşılan durumların neler olduğu gibi bilgiler eşliğinde, ekipman geliştiricilerine sistemleri geliştirme imkanı sunuyor.

  Bugüne kadar, üretici müşterileriyle iş birliği yapma ihtiyacı duyan ekipman geliştiricilere yönelik olarak herhangi standart yaklaşım yoktu. Rockwell Automation bilgiye güvenilir erişim sağlayacak, bu sayede ekipman geliştiriciler önleyici bakım ve eğitim gibi özelleşmiş hizmetler sunabilme ve üreticilerin daha etkin çalışabilmeleri konusunda yardımcı olma imkanı bulacaktır.

  sarım aşamasından üretim ve uygulama aşamalarına doğru seyrini kolaylaştırmaktadırlar. Dolayısıyla bunlar süreklilik arz eden üretim bilgilerinin ve sürdürülebilir gelişim insiyatiflerinin büyük bölümünü oluştururlar.

  İşbirliği gereçleri: Bilginin kesintisiz olarak toplanması ve paylaşılması sayesinde işbirliğine yönelik gereçler takımları daha güçlü kılmaktadır. Takımlar daha iyi performans sağlamak adına durumları, aygıt verilerini, alarmları, trend ve diğer ayrıntıları tartışabilmektedirler.
  Rockwell Automation bilgi çözümleri yüzyılı aşkın otomasyon deneyimi neticesinde oluşmuşlardır ve bu süreçte 1 milyonun üzerinde kurulum gerçekleştirilmiş ve 5,000’den fazla kuruluş Rockwell Automation PartnerNetwork programına, geliştirici (developer) ekosistemine dahil olmuştur. Bu çözümler üretim verileri ile IT arasındaki boşlukta köprü vazifesi görmüş, üretim sistemlerinin gerçek gücünü hayata geçirmiştir.

  Ayrıntılı bilgi ve iletişim için;
  Hülya Kalyoncu; [email protected]
  Rockwell Automation
  Pazarlama İletişim Müdürü
  Tel:        +90 216 569 84 00
  Mobile:  +90 530 100 28 30

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ