Kontrol Kalemi

Okul Bahçesindeki Trafo, 3 Saat Tehlike Saçtı

Okul Bahçesindeki Trafo, 3 Saat Tehlike Saçtı

  Mardin’in Nusaybin İlçe merkezideki Yıldırım İlk ve Ortaokulu’nun bahçesinde bulunan elektrik trafosunda sigorta atması üzerine kablo ile düz bağlantı yapılınca, ortaya çıkan görüntüler hayrete düşürdü. Kablo ile bağlantı yapılan yerde, şimşek çakmasını andıran elektrik akımı yüzünden öğrenciler 2 saat tenefüse çıkamadı.

  Nusaybin Yeşil Kent Mahallesi Lozan Caddesi üzerinde bulunan Yıldırım İlk ve Ortaokulu bahçesinde bulunan elektrik trafosu ve demirden yapma elektrik direği, öğrencilere korkulu anlar yaşattı. Daha önceden yanan sigortasının yerine kablo ile düz bağlantı yapılan demir direkten, şimşek çakmasını andıran kıvılcım çıkması, okul yöneticilerini harekete tedirgin etti. Okul yöneticilerinin haber vermesine rağmen DEDAŞ ekibinin gelmemesi üzerine öğrenciler 2 saat boyunca tenefüse çıkamadı. Bazı öğrenciler trafonun yanından geçerek adeta ölüm tehlikesi geçirdi.

  Öğrenci velisi Lokman Yeşilmen, DEDAŞ’ın ilgisiz kalmasına tepki göstererek, Bu trafonun takılı olduğu direk demir olması bile ölüm tehlikesi saçıyor. Bu milli eğitimin ayıbıdır. Okul yetkilileri 2 saattir arıza ekibine haber vermiş, daha gelmediler. Daha önce de bu trafo arızalanmıştı, ‘bu trafo özeldir. Biz karışamayız’ demişlerdi. Okul Türkiye Cumhuriyeti’nin okulu değil mi DEDAŞ, bu gibi davranışlarda bulunuyor. Bir çocuk elektrik akımına kapılırsa bunun hesabını kim verecek Biran önce bu elektrik trafosu direği kaldırılarak, beton direk dikilmesi gerekir, yada buradan kaldırılsın dedi.

  DEDAŞ ekipleri yaklaşık 3 saat sonra gelerek düz kablo ile bağlantı yapılan yeri onararak, sigorta taktı.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yumurtlayan Kalem dedi ki:

   Okul bahcesinde ne isi var artik bunların hücre tip olmasi gerekiyor sigorta olsa bile her daim patlama riski var sigortalarin ordaki cocuklara parcalarinin gelip zarar verme ihtimali hayli yüksek.

  BİR YORUM YAZ