Kontrol Kalemi

İş Promosyonları İçin Animasyonlu Videolar Hazırlama Fikirleri

İş Promosyonları İçin Animasyonlu Videolar Hazırlama Fikirleri

    Pazarlama söz konusu olduğunda, her zaman tek bir yaklaşım işe yaramaz. Taktik ve içerik türlerinin bir karışımına ihtiyacınız var blog gönderileri, videolar, e-postalar, animasyonlu GIF’ler içeren sosyal medya gönderileri. Liste uzayıp gidiyor.

    Artan maliyetlerin yanında yapmaya çalıştığımız birçok faktörden avantajlı konuma geçmeye çalışmaktır. Video, neredeyse tüm pazarlama araç setlerine harika bir katkı olabilir. Bu makalemizde size ücretsiz bir şekilde bu videolarınızı yapma fikirleri vereceğiz.

    Bir Pazarlama Stratejisine Animasyonlu Videolar Nasıl Dahil Edilir?

    Bir animasyonu bir araya getirebilseniz, pazarlama malzemelerinize ekleseniz ve bir gün olarak adlandırsanız harika olurdu, ancak durum böyle değil. Animasyonlu videoların nasıl oluşturulacağını bilmekle ilgili çok şey var. İlk olarak, animasyonlu videolarınızın pazarlama kampanyanıza ait olduğunu, bir amaca hizmet ettiğini ve etkili olduğunu hissettirin.

    Aşağıdaki adımlar, animasyonlu bir pazarlama videosu fikrinizi alırken ve onu tanıtılmaya hazır bitmiş bir parçaya dönüştürürken size rehberlik edecektir.

    1: Bir planınız olsun

    Videonuz üzerinde çalışmaya başlamadan önce, videonuzun neyi başaracağına ve bunları nasıl başaracağına dair genel bir plan yapmanız gerekir. Bunu yapmak için odaklanmanız gereken birkaç alan var.

    2:Animasyonlu videonuzu oluşturun

    Senaryonuz tamamlandı. Şimdi, animasyonlu videonuzu nasıl gerçeğe dönüştüreceğinizi çözmenin zamanı geldi. Bu süreç değişebilir, ancak raydan çıkmanızı, bütçenizin bitmesini ve hedef teslim tarihinizi aşmanızı önlemek için bazı genel ipuçları vardır.

    Kitlenizi düşünün

    Kitlenizi ve en çok ne tür bir animasyonun yankı uyandıracağını düşünün. Görsel stilistik öğelerinizin çoğu büyük olasılıkla animasyona aktarılacağından, mevcut içerik ve stil rehberiniz burada faydalı olabilir. Stil rehberinizle tutarlı bir animasyonlu video, diğer pazarlama içeriğinizle daha uyumlu olacağından, bu aynı zamanda marka bilinci oluşturma adına da önemlidir.

    Hedef kitleniz ile rakiplerinizinki arasında önemli bir örtüşme olması muhtemeldir. Rakiplerinizin ne tür videolar veya animasyonlar yaptığına ve nasıl performans gösterdiğine bakın. Bu, hedef kitleniz üzerinde neyin etkili olup olmayacağını belirlemenize yardımcı olabilir.

    Seslendirme sanatçısı kiralamanız gerekip gerekmediğini belirleyin

    Videonuzun seslendirmeye ihtiyacı olmadığına karar vermiş olabilirsiniz. Eğer öyleyse, bu adımı atlayın! Ancak herhangi bir seslendirmeye ihtiyacınız varsa, iş için doğru kişiyi seçmek önemlidir.

    3:Videonuzu tanıtın

    Videonuzu oluşturmak için çok çalıştınız; şimdi onu doğru kişilerle paylaşmanın zamanı geldi. Sosyal medya, web siteniz ve e-posta listeniz, yeni animasyonlu videonuzu tanıtmak için harika yerlerdir. Ama yayınlamaktan ve unutmaktan daha fazlası var.

    Harika bir önizleme resmi seçin

    Videonuz markanıza nasıl uyuyor?

    Animasyonlu videonuzun konsepti markanıza uygun mu yoksa öne mi çıkacak? Bu özel videoyu markalamanın doğal bir yolu var mı?

    Gif yapılmış animasyonlu videonuz, tıpkı diğer pazarlama çabalarınız gibi, markanızın net bir parçası olmalıdır. Güçlü marka bilinci oluşturma, marka kimliğinizi güçlendirecek, genel farkındalığı artıracak ve videonun diğer içeriklerinizden öne çıkmamasını sağlayacaktır. Videonuzu etkili bir şekilde markalaştırdığınızdan emin olmak için marka hikayesi anlatımını okuyun.

    Özet oluşturun

    Videonuzun neyi başarmasını istediğinize dair bir fikriniz olduğunda, bir özet oluşturun. Bu, videonuzun hedeflerini yazılı olarak ortaya koyacak ve bir senaryo ve storyboard geliştirmenize yardımcı olacaktır. Özetinize eklemeniz gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

    • Birincil hedef: Videonuz bir ürünü tanıtıyor mu? Genel marka bilinirliğine yardımcı oluyor musunuz?
    • Hedef kitle: Videonuz kimin için? Bu kitlede ne tür bir video ve stil yankı uyandırıyor?
    • Temel mesaj: Bu, videonuzun özüdür. Kitlenizin almasını istediğiniz birincil mesaj nedir?
    • Kullanılabilirlik ve tanıtım: Videonuzun nerede barındırılacağını ve nerede tanıtmak isteyebileceğinizi listeleyin.
    • Bütçe: Bu videoya ne kadar harcayabilirsiniz?
    • Hedef lansman tarihi: Videonuz ideal olarak ne zaman yayınlanacak?

    Potansiyel izleyiciler oyuna basmadan önce bir resim görürler. Dikkat çeken ve onları tıklamaya ikna eden bir şey olduğundan emin olun. Merak uyandıran bir görüntü bulmaya çalışın. Bu, soru soran ekran metni içeren bir resim veya belki de yeni bir ürünün anlık görüntüsü olabilir.

    Animasyonlu videonuzu tanıtma

    Animasyonlu videonuz tamamlandı; şimdi görüldüğünden emin olma zamanı. Videonuzu tanıtabileceğiniz ve tanıtmanız gereken birçok yer vardır.

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZ