Kontrol Kalemi

ICSG İSTANBUL 2016 1. Yürütme Kurulu Toplantısı Gazbir’de Gerçekleşti

ICSG İSTANBUL 2016 1. Yürütme Kurulu Toplantısı Gazbir’de Gerçekleşti

  ICSG İSTANBUL 2016 1. YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI GAZBİR’DE GERÇEKLEŞTİ.

  4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” nın 1. Yürütme Kurulu Toplantısı 30 Eylül 2015 tarihinde Türkiye Doğalgaz Dağıtıcılar Birliği Derneği’nde (GAZBİR) gerçekleşti.

  GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan’ın ev sahipliğinde, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji İşleri Genel Müdürü Dr. Zafer Demircan’ın önderliğinde düzenlenen ICSG İstanbul 2016 1. Yürütme Kurulu toplantısına, EPDK Kurul Üyesi Alparslan Bayraktar, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürü Prof. Dr. Necip Camuşcu, TETAŞ Genel Müdür Yardımcısı Özcan Altındağ, DEİK Enerji İş Konseyi Başkanı Süreyya Yücel Özden başta olmak üzere, kamu ve özel sektör temsilcileri katılım sağladı.

  Yaklaşık 3 saat süren toplantıda, 4.’sü düzenlenecek olan ICSG İstanbul 2016 için, Bilim Kurulu tarafından hazırlanan, kongrenin temel tematik konuları Akıllı Şehirler konusu temel alınarak; Akıllı Elektrik Şebekeleri ve Sistemleri, Akıllı Doğalgaz Şebekeleri ve Sistemleri, Akıllı Su ve Atık Su Şebekeleri ve Sistemleri, Akıllı Ulaşım Şebekeleri ve Sistemleri olarak belirlenen konular üzerinde görüş ve öneriler paylaşıldı.

  Fuarla eş zamanlı 2 gün sürecek olan Kongre için Bilim Kurulu tarafından hazırlanan konu başlıkları Kurul Üyelerinin kararı doğrultusunda, Akıllı Şebeke Stratejileri, Sosyo-ekonomik Açıdan Akıllı Şebekeler ve Akıllı Şehirler,Akıllı Şebeke Sistemleri ve Mimarileri, Enerji Yönetim ve İzleme Sistemleri, Akıllı Şebekelerde Enerji Üretim ve depolama sistemleri, Enerji Tüketim Teknikleri, Akıllı Şebeke Ağları ve İletişim Teknikleri, Akıllı Şebekelerin Korunması, arızası, onarımı ve bakımı, Akıllı Şehirler için yenilikçi uygulamalar ve örnek çalışmalar, Akıllı Şebekelerin

  İhtiyaç Duyduğu Kaynakların Yönetimi, Akıllı Şehirler için Yenilikçi Uygulamalar, Karbonsuzlaşma Politikaları ve Akıllı Ulaşım Sistemleri olarak, nihai halini aldı. Bu bağlamda ICSG İstanbul 2016 Kongre programı için program komitesi Yürütme Kurulu Üyeleri tarafından oluşturuldu.

  Son olarak; ICSG İstanbul 2016 Kongre ve Fuarı ile ilgili olarak, HHB Expo Fuarcılık tarafından yapılan Uluslararası tanıtım çalısmaları, detaylı olarak Kurul Üyeleriyle paylaşılarak, söz konusu kongreye yurtdışından binlerce heyetin katılımının gerçekleşeceğinin bilgisi de verildi.

  Dünyanın en büyük Şebekeler ve Şehirler faaliyetlerinden olan 4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda, 50 ülkeden beşbinin üzerinde katılımcı beklenmektedir. Turkcell, Vodafone Statugaz ve Luna firmalarının ana sponsoru, TRT, Bloomberg HT, Habertürk TV ve Habertürk Gazetesi’nin ulusal basın sponsoru oldukları fuarda 250 firma stant açacaktır.

  ICSG İstanbul 2016’ da Türkiye’nin 2023 vizyonu ve Akıllı Şebeke ve Şehirler, Akılcı Kalkınma teması çerçevesinde ülkemizin “Akıllı Şebekelerde Yol Haritası”nın belirlenmesi hedeflenmektedir. Dünyadaki ve ülkemizin enerji alanındaki kamu yöneticilerine, karar vericilere, özel sektöre, yatırımcılara ve enerji sektöründe mal ve hizmet sunanlara yararlı olması amaçlanan “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı”na şimdiden büyük ilgi gösterilmektedir.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ