Kontrol Kalemi

ICSG İstanbul 2015’ e Geri Sayım Başladı

ICSG İstanbul 2015’ e Geri Sayım Başladı

  T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve UGETAM’ın (İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi ve Ticaret AŞ.) himayesinde, TRT, Sabah Gazetesi, Turkcell ve Vodafone’un ana sponsorlukların da ve bunun yanı sıra sektörün önde gelen firmalarının yer aldığı “3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı” bu yıl, 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

   

  İlkinin açılışını 9 Mayıs 2013 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dönemin Başbakanı sıfatıyla onurlandırdıkları “Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı ” (ICSG İstanbul 2013), 3. yılında ICSG İstanbul 2015, dünya fuarlar listesine girmiş olup, (UFI approved) ve IEEE  PES (Dünya Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü)  tarafından da onaylanarak Uluslararası Bilimsel Kongre olma özelliğine sahip olmuştur.

  Yurtdışından Enerji Bakanları bir araya geliyor.

  İngiltere Enerji Bakanı, İrlanda Enerji Bakanı, Ürdün Enerji Bakanı, Azerbaycan Enerji Bakanı ve Almanya Enerji Bakanı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız tarafından davet edilmiştir.

  Hükümet Heyetleri ICSG İstanbul 2015’de

  ICSG İstanbul 2015 için özellikle, Amerika, İngiltere, Fransa, Danimarka, Hindistan, Hollanda, Almanya ülkelerinden heyetler fuara katılacak ve ücretsiz ikili görüşmeler gerçekleşecektir. Söz konusu ikili görüşmeler fuara katılan şirketlere, yabancı şirketlerle iş birliklerini artırma imkânı sunacaktır. T.C. Ekonomi Bakanlığı aynı zamanda ICSG 2015’e “Alım Heyeti Programı” organize edecektir.  Alım Heyeti Programı kapsamında iştirak edecek ülkeler; Hollanda, Ürdün, İtalya, Almanya, İngiltere olarak belirlenmiştir.

   Dünyadaki seçkin konuşmacılar bu Kongre’de

  IEEE’nin eski başkanı, IEEE PES 3. Bölge Bilim Kurulu Üyesi, CIGRE ABD Milli Komitesi (USNC) Teknik Faaliyetler Başkan Yardımcısı, IEEE PES Trafo Komitesi Eski Başkanı ve Akıllı Şebeke Tüketici İşbirliği (SGCC) Kurulu Başkanı, GE Teknik Strateji ve Geliştirme Direktörü olan ve aynı zamanda Beyaz Saray’a danışmanlık yapan John McDonald ve Akıllı Şebekeler Avrupa Komisyonu Proje Lideri Gianluca Fulli ICSG İstanbul 2015 Kongre ve fuarına “keynote speaker” olarak katılacaklardır.

  Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin yeni ekonomik eylem planını Kasım 2014’te açıklamıştır. Akıllı Şebekeler sektörü bu eylem planı içerisinde öncelikli ilk beş  maddede yer almaktadır.

  Türkiye Cumhuriyeti 62’nci hükümet programında ve kalkınma planlarında yer alan 25 öncelikli dönüşüm programı kamuoyuna, reel ekonomi, makroekonomi ve insan odaklı konular olmak üzere 3 kısım halinde T.C. Başbakanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanmıştır. Hükümet programında ve kalkınma planlarında öncelikli ilk beş madde akıllı şebekeler ile ilgili olup, şu şekilde listelenmiştir;

  İthalata Olan Bağımlılığın Azaltılması Programı

  • Öncelikli Teknoloji Alanlarında Ticarileştirme Programı
  • Kamu Alımları Yoluyla Teknoloji Geliştirme ve Yerli Üretim
  • Yerli Kaynaklara Dayalı Enerji Üretim Programı
  • Enerji Verimliliğinin Geliştirilmesi Programı

   ICSG İstanbul 2015 Yurt Dışı Çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.

  Cimperium – International Marketing and Sales Programs firması ile Amerikalı firmaların iştirakleri hususunda görüşmeler sonucunda, Amerikan Firmaları ICSG İstanbul 2015’te yerlerini alacaklardır.

  Leocadia I. ZAK, USTDA (Amerika Ticaret ve Kalkınma Ajansı) Direktörü – ICSG İstanbul 2015 kongresine katılım sağlayacak olup USTDA tarafından yapılacak olan seminere moderatörlük edecektir. Ayrıca USTDA tarafından ICSG İstanbul 2015 kongre ve fuarına üst düzey yabancı devlet yetkililerinden oluşan heyet getirilecektir.

  British Chamber of Commerce in Turkey (İngiltere Ticaret Odası) ICSG 2015’i partner event’i olarak görmüş ve ICSG 2015’in İngiltere tanıtım çalışmalarını yürütmektedir

  Fransız Ticaret Müşavirliği ICSG 2015’in Fransa’da yer alan firmalara duyurulması konusunda çalışmalar yapılmaktadır.

  Danimarka Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği ve Danimarka Yüksek Öğretim ve Bilim Bakanlığı ICSG 2015’e stantlı katılım yaparak, workshop organize edeceklerdir. Aynı zamanda Danimarka’dan gelecek olan heyetle ikili görüşmeler organize edilecektir.

  India Smart Grid bünyesine yer alan 40bin adet dataya e-mailing yaparak ve 2.500 adet üst düzey yöneticiye posta yoluyla ICSG 2015’in tanıtımı yapmıştır. Hindistan’dan gelecek olan heyet ile ikili görüşmeler organize edilecektir.

  Hollanda’da yer alan ICSG İstanbul 2015 partneri ve aynı zamanda Türkiye temsilciliğini yaptığımız European Utility Week fuar organizatörü Synergy Events firması fuarımızın tanıtım çalışmalarını  tüm Avrupa ülkelerine aktif olarak sürdürmektedir.

  Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ICSG 2015’i partner event olarak görmektedir ve fuarımızın tanıtım çalışmalarını hem katılımcı hem de ziyaretçi yönünden Almanya’da aktif olarak sürdürmektedir. Fuarımızla ilgili haber web sayfalarında Almanca olarak yer verilmiştir

  İngiltere Ticaret Odası, Macaristan Ticaret Odası,Bosna Hersek Ticaret Odası ve Ürdün Ticaret Odası ile işbirliği kapsamında ICSG İstanbul 2015’e heyet getireceklerdir.

  Uluslararası kongre ve fuarların tanıtımının yapıldığı, Kore’de en yaygın şekilde kullanılan web sayfası GEP tarafından, KOTRA (Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı)’nın katkılarıyla ICSG İstanbul 2015 Kongre ve Fuarının bilgilerine yer verilmiştir, aynı zamanda Korea Smart Grid Association (Kore Akıllı Şebekeler Derneği) heyet organize edilmesi konusunda çalışmalar yürütülmektedir.

  03-05 Şubat 2015 tarihlerinde gerçekleşen Distributech (San Diego) ICSG’nin fuar tanıtım çalışmaları gerçekleşmiştir.

   ICSG 2015’i destekleyen kurumların ve sektörel derneklerin önemi.

  Türkiye Enerji Vakfı bünyesinde yer alan üye/kurumlar ICSG 2015’i ziyaret edecektir.

  Türkiye  Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), Ankara’da bulunan Genel Müdürlük ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunan 22 adet İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlükleri ve 10 adet Yük Tevzi İşletme Müdürlükleriyle ICSG 2015’i ziyaret edecektir.

  Türkiye  Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ), şu anda 21 dağıtım bölgesini kapsamaktadır ve bünyesinde yer alan tüm dağıtım şirketleri ICSG 2015’i ziyaret edecektir.

  Elektrik Dağıtım Şirketleri Derneği (ELDER), bünyesinde yer alan 21 dağıtım şirketinin üst düzey yöneticileri ICSG 2015’i ziyaret edecektir.

  Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) bünyesinde yer alan kurumlarla ICSG 2015’i ziyaret edecektir.

   ICSG İstanbul 2015 program komitesi tarafından kongre programı hazırlanmıştır.

  Ana Kongre Salonu; Kongrenin açılışının ve endüstriyel sunumların gerçekleşeceği sunumlar ve panellerin olduğu salon olarak belirlenmiş olup, ana salon dışında Bilim Kurulu tarafından programları gerçekleştirilecek İki adet paralel bildiri salonları olacaktır. Bildiriler toplanacak olup, Bilim kurulunun değerlendirmesi ile program hazırlanacaktır. Bildiriler IEEE esaslarına göre değerlendirilecektir. Kongremiz IEEE tarafından desteklenen kongre olmuştur.

  Fuar alanında HUB yapılmış olup, bu alan da Workshop yapılabilecektir. Katılımcı firmalar ücretsiz olarak sunum yapabilecektir. HUB & BUSINESS LOUNGE sponsoru ORACLE UTILITIES firması olmuştur.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ