Zil trafosu nötr arızası

WENDİGO

Üye
12 VOLT ZİL TRAFOSUNU ŞEBEKEYE BAĞLADIM. NÖTRDE ENERJİ VAR. TRAFO ARIZASINI NASIL GİDERİRİM.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
BEN LAMBA LİNYESİNDEKİ HATTINI KULLANMAK ZORUNDA KALDIM. LAMBA NORMAL ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR. TRAFOYU BAĞLADIĞIM ZAMAN LAMBA KAPALI OLDUĞU HALDE LAMBA SÖNÜK ŞEKİLDE YANIYOR. (NÖTR HATTINA ENERJİ GEÇİYOR) ZİL NORMAL ÇALIŞIYOR. TRAFODAMI ARIZA VAR, NÖTR HATTINDA MI?

Son düzenleme:
Lamba anahtarını acmayınca ne oluyor. Belkı lamba anahtarı nötrü kesıyor, yanlıs bir baglantı o da,,

BEN LAMBA LİNYESİNDEKİ HATTINI KULLANMAK ZORUNDA KALDIM. LAMBA NORMAL ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR. TRAFOYU BAĞLADIĞIM ZAMAN LAMBA KAPALI OLDUĞU HALDE LAMBA SÖNÜK ŞEKİLDE YANIYOR. (NÖTR HATTINA ENERJİ GEÇİYOR) ZİL NORMAL ÇALIŞIYOR. TRAFODAMI ARIZA VAR, NÖTR HATTINDA MI?

Lamba anahtarını acmayınca ne oluyor. Belkı lamba anahtarı nötrü kesıyor, yanlıs bir baglantı o da,,
DİREK NÖTR HATTI KABLOSUNA DOĞRUDAN BAĞLADIM
ANAHTAR AÇMAYINCA LAMBA SÖNÜK YANIYOR
NÖTR DÜZELTİRSEM HAL OLUR MU?

Son düzenleme:
Sayın @WENDİGO, öncelikle büyük harflerle yazmanın bağırmak anlamında olduğunu hatırlatmak isterim!

Konuya gelirsek, eğer led lamba ve sensörlü avize kullanılıyorsa bir miktar akım led lambaları yakacaktır. Oturduğum binada benzer sorun vardı (aslında bence daha iyi). Çift ampullu olan hareket sensörlü avizelerde biri flamalı olunca sorun olmuyor, devreyi flamalı üzerinden tamamlıyor. Flamalı yoksa tasarruflu ve led ampullerde az bir akımla soluk bir ışık izlenebiliyor. Aynı şeye arabaların iç aydınlatmasını led ampullerle değiştirenlerde de özellikle kapı aydınlatmalarında rastlanıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri