zaman sigortasi acil yardım

awicenna

Üye
arkadaşlar aklıma bi soru takıldı onun cevabı lazım yardımlarınızı bekliyorum gelelim sorunuma.
Şimdi bir panodan beslenen yaklaşık 40-45 tane E27 15 Watt aplik var bunların yanı sıra 2 adatde prejektör baglıyacagım onlarda 400 Watt bunlara zaman sigortası baglamayı düşünüyorum yada gece gündüz sensörü bağlamayı şimdi zaman sigortası bu akımı kaldırırmı yada sensör bu işi görürmü yoksa yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

400+400=800 projektorler,
40×15=600 ampuller,
600+800=1400 watt toplam guc.
1400/220=6 kusur amper..rahat rahat kaldirir.16 ampere kadar zaman saatine yuklenebilirsin aslinda ama ben tavsiye etmem..elinde uygun degerde bir kontaktor varsa onunla isin daha saglam olur..zaman saatinin kontagini kontaktor bobinine baglayip guc kontaklarindan ampul ve projektoru enerjilendirebilirsin.basin hic agrimamis olur ama sadece saate direkt olarak baglasan da sknti olmaz.

Son düzenleme:
peki bu soyledigin kontaktor mu yoksa sigortami hangisi daha garantili olur birde sema yapabirmisin nasil baglayacaz falan daha temiz bir bilgi almis oluruz

Kardes senin istedigin sey zaman saati.sigorta degil!..yanlis tercume etmeyelim diye soyluyorum..zaman saatini baglarken onune 10 amper sigorta takmayida unutma..6 kusur amper ceken bir yukun var.istedigin seyi rahatlikla yapabilirsin..kontaktor ile yaparsan calistirmayi dusundugun lambalari ileride cogaltabilirsin ( yuksek guclu daha fazla lamba baglayabilirsin)..suan sema cizecek bir durumum yok fakat kisaca tarif edeyim..fazi al zaman saatinin L ucuna bagla.L den bir kablo ile NO (1) nolu uca bir kopru at.N ucundan notre git..(2) nolu uc cikis ucun..normalde yapman gereken bu uca lambalarina giden uclardan birini baglayacaktin, lamblara giden diger ucuda notre baglayacaktin fakat kontaktor ile yapmak istersen 2 nolu ucu kontaktorun a1 ucuna baglayacaksin.a2 ucunu notre baglayacaksin.sonra kontaktorun L1 L2 L3 uclarini birbirine sontleyip faz vereceksin.T1 T2 T3 uclarindanda lambalara gideceksin iste..biraz karmasik oldu ama anlamadiysan eger musait oldugumda kagit kalem sema cizip fotosunu atarim.ya da diger ustalar ekts den bi zahmet cizip gondersinler arkadasa.isi gorulsun

kardesim emegine saglik dokturmussun bu aznlattiklarinla deniycem seme da olsa iyi olur senden yada bir baska arkadasdan fark etmez ama emeginize saglik

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri