Zaman sigortası ile magza tabelasını nasıl baglarım

tc1923

Üye
Merhaba arkadaşlar elektrikçi olma yolunda gidiyom allah nasip kısmet ederse inşallah ustası olacagım sizden bir magazanın tabelasını zaman sigortasına nasıl baglarım bu işi kontaktorsuz yapa bilirmiyim baglantı şeklinide gösterirseniz sevinirim herşey için tşk ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Zaman sigortası derken zaman saatinden bahsetmişsin galiba.Tabeladaki lambaların toplam gücü nedir kontaktör koyman için onu bilmen lazım.Ama her şartta kontaktör veya röle koyarsan zaman rölesinin kontaklarını yormamış olursun.Bana kalsa zaman rölesi yerine fotosel röle koy derim.Sebebi yaz ve kış aylarındaki gün ışıgından yararlanma süreleri farklıdır.Zaman rölesini ayarları ile sürekli oynamamış olursun.ENTES FG-4 bu iş için mükemmel ve baglantısıda çok kolay.L1 ve N uçlarına 220 girrersin. L1 yani faz ucundan 2 nolu uca köprü at 3 nolu uçtan ve N ucundan bir kablo çık tabelana götür ve baglantını yap.Rölenin üst kısmında sensör ucu vardır 2*0.75 kablo ile sensörü güneş gören bir yere monte et.Sisteme enerji ver yanlız hemen yanmayacak sebebine gelince sensörün üzerini bir kagıt parçası ile kapat sensörü aldat ve göreceksinki tabelan aydınlanmış.Kagıdı aldıgında tabelan sönecektir.Kolay gelsin iyi çalışmalar

arkadaşlar mrb sokak aydınlatması (projektör) için fg4 e kontaktör nasıl bağlanır şu doğrumudur fg4 l1 faz l1 den 2. uca şönt n ucu notr 3 ucu çıkış 3.cü ucu kontaktörün a1 ine bağlasam nötr fg4 ile ortak olsa a1 den l1 e atlama yapsam a2 den l2 ye atlama yapsam t1 ve t2 den lamba uçlarına enerji göndersem olurmu ? teşekkürler

ben yukarda yazdığım gibi bağladım bi sorun oluştururmu ? zaman saati yok sadece fg4 ve kontaktör ile bağladım yardımlarınız için teşekkürler

gücün kaç wat önemli olan budur bunun bilinmesi lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri