Zaman rölesi bağlantısı kontaktore

tirident07

Üye
  • Elimde resimdeki gibi bir zaman rölesi var 3 uclu 1 2 ve toprak işaret var bu röleyi motorun kontaktorune bağlamam gerekiyor soketi yok üstünde bu röleyi daha önce kullanan varmı acaba bağlantısı hakkında bilgim yok yardım edebilecek varsa sevinirim tesekkurler

Ekli dosyalar

• 15166293763981972501978.jpg
    15166293763981972501978.jpg
    203.4 KB · Görüntüleme: 51
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Gördüğüm kadarıyla çift zamanlı yani flaşör zaman rölesi. Bunu hiç kullanmadım. Bağlantısını ölçerek deneyerek bulmanız gerekir bilen yoksa. Etiketi varsa paylaşin. Kontaktörü baglarsaniz çalışması prensibi nasıl olacak? Ve rölenin çalışma gerilimi nedir?

Son düzenleme:
Bunlar genelde valflerde kullaniliyor bobine enerji verip acıyor

Sağ sol + - ortadaki topraktır genelde

Yapacğın iş e uygun olduğunu düşünmüyorum flaşör alman lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ederim arkadaşlar çözdüm

Neyi Nasıl çözdün anlatırsan faydalı olur
1 ve 2 uçlarına 220 volt verdim arkadaki 1 ve 2 dende 220 volt aldım ve bunları kontaktorun a1 ve a2 uçlarına verdim kontaktordeki motor patlaç amaclı toz ünitesindeki tozu aşağı salıyor yani 30 dakikada bir 10 saniye çalışıp duruyor ve biriken tozu aşağı saliyor

Gördüğüm kadarıyla çift zamanlı yani flaşör zaman rölesi. Bunu hiç kullanmadım. Bağlantısını ölçerek deneyerek bulmanız gerekir bilen yoksa. Etiketi varsa paylaşin. Kontaktörü baglarsaniz çalışması prensibi nasıl olacak? Ve rölenin çalışma gerilimi nedir?

Bu zaman rolesini bende ilk defa kullandım kutusuz ve açıklamasız geldi bana 1 ve 2 ucuna 220 verince arkadaki 1 ve 2 bobin değil 220 volt geliyor direk kafami burası karıştırmıştı yani bu roleden ne verirsen onu alıyorsun 24 volt dc verdigindede 24 volt dc çıkıyormuş öğrenmiş olduk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ray tipi çift zamanlı zaman rölesi daha kullanışlı olurdu. Olanı kullanmışsınız. Elinize sağlık
images (7).jpeg

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri