zaman geciktirme devresi lazım

bir cihazdan 30ms 50ms ve 100ms 12v dc almaktayım amacım bunu 3 saniye kadar uzata bileceğim bir devre gerekli bu konuda yardımcı olabileceklere teşekkür ederim.

30-50-100ms aralıklarla 12 volt mu geliyor? Anlayamadım?

giriş zaman sabiti çok düşük , çıkış zaman sabiti çok yüksek. Direnç yerine de pot koyarak zaman ayarlı röle yapabiliriz dimi hocam?
Hocam ayrıca size daya fazla popülerlik yollayamıyorum:) sistemi zorluyorsunuz:) Kolay gelsin

giriş zaman sabiti çok düşük , çıkış zaman sabiti çok yüksek. Direnç yerine de pot koyarak zaman ayarlı röle yapabiliriz dimi hocam?
Hocam ayrıca size daya fazla popülerlik yollayamıyorum:) sistemi zorluyorsunuz:) Kolay gelsin

Beyzdeki direnç Beyz Polarmasını sağlamak için.Yani 12V'u 0,7V'a indirmek için.
Analog zamanlayıcılar temel olarak bu prensiplerde çalışıyor.

bu zaman aralıklarını cihaz üzerinden ayarlayabiliyorum ben bunu 50 ms olarak kabul etmenizi ve buna göre bir devre önermenizi rica ediyorum

hocam, hayırlı günler, banada lazım olan devre, flatörden elde ettiğim 12V dc. sinyali gecikmeli olarak alarm devresine vermem gerekiyor 5sn. gibi gecikme olsa yetiyor, bu devre benim işimi görürmü, eğer görmezse bana yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler...

:)elektroniğin aspirini ıle devre yapın ıstedığınız zaman aralığını verebılırsınız aspirin olarak bahsettığım entegre 555 :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri