Arızalı ışıldak devresi

croozee

Üye
Merhabalar, elimde arızasını tam bilmediğim bir ışıldak devresi var. Anahtardan açtığımda ledler 1 saniye süreyle yanıyor ama sonra hemen sönüyor . Aç kapa yapınca yine aynı şekilde hemen yanıp sönüyor fakat ledleri karttan ayırıp da direkt aküsü ile çalıştırdığımda hiçbir sorun yok. Akünün dolu olduğundan eminim. Fotoğrafları ekliyorum. Gecici olarak bi çözüm buldum fotoğraftaki iki yeri kısa devre yapınca çalışıyor fakat şarj ederken zararı olur mu bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• Cdk7TmCKiv.jpeg
    Cdk7TmCKiv.jpeg
    444.5 KB · Görüntüleme: 32
  • 6X6iS58swx.jpg
    6X6iS58swx.jpg
    355.2 KB · Görüntüleme: 32
  • KeIbgPzN1s.jpeg
    KeIbgPzN1s.jpeg
    508.7 KB · Görüntüleme: 29
herkesin bozuk ışıldağı var demek birtane florasanlı radyolu vardı aküsü bozulunca kondanstör ile 1000µF idi sanırım tamir olmaz yani değmez şekilde bozuldu sonra ledli birtane bulmuşlar o meğer bataryası kronik sorunuyla meşhurmuş yani tamir etmeye değmezler.

çinli amcaların yaptığı en ucuz devrelerden bir, havyamı ısıtmaya bile değmez. forumda bol bol var 18650 pil ile modifiye etmek en iyisi.
teşekkür ederim cevapladıgınız için ,doğru söylüyosunuz fakat elimde şuan parça yok maalesef. ilk fırsatta dediğinizi yapıcam onu yapana kadar idareten bahsettiğim yerleri kısa devre ettim ve kullanıyorum. şarj ederken bi sıkıntı çıkarma ihtimali var mıdır bu kısa devrenin?
herkesin bozuk ışıldağı var demek birtane florasanlı radyolu vardı aküsü bozulunca kondanstör ile 1000µF idi sanırım tamir olmaz yani değmez şekilde bozuldu sonra ledli birtane bulmuşlar o meğer bataryası kronik sorunuyla meşhurmuş yani tamir etmeye değmezler.
aynı ışıldaktan iki tane var ikisi de aynı arızadan duruyor öyle xd. ilk fırsatta 18650 ile modifiye edicem ustamızın da dediği gibi. sizce resimdeki yerleri kısa devre etmenin şarj sırasında bataryaya zararı olur mu?

kısa devre ettim ve kullanıyorum. şarj ederken bi sıkıntı çıkarma ihtimali var mıdır bu kısa devrenin?
çok zor bir soru benim için, çünkü ben tamirciyim elektronikçi değilim. ışıldak sizin önünüzde, akünüz ısınmasın yeter dikkat ediniz ve devamlı olarak elektrikte bırakmayınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri