Zaman ayarlı ve kumandalı priz

turab_00

Üye
Merhabalar bir konuda acil yardımınıza ihtiyacım var. Bir amfi var ve bu amfi zaman ayarlı bir cihaza bağlı. Yani amfi belirli saatlerde açılıp kapanıyor. Onun dışında kapalı yani. Benim istediğim bu belirlenen zamanlarin dışında kapalı kalan amfiyi kumanda ile açıp kapatabilmek. Kumandalı prizler var. Onlardan almayı düşündüm. Ama amfi bağlantısını nasıl yapabileceğim hususunda bir fikrim yok.

Basitçe aklıma gelen şu.
Amfinin fişini kablo ile iki fiş yapmak. Birini zaman ayarlayıci cihaza diğeri kumandalı prize takmak. Ama bu seferde olur da hem kumandalı priz hem zaman ayarlayıci priz aynı anda elektrik verirse amfi yanar mı?

Tecrübeli arkadaşlarin yardımına ihtiyacım var. Pek bilgim olduğu için amatör şekilde açıklamaya çalıştım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bulunduğun yerin elektrik tesisatı ile alakalı, fabrika gibi bir yerse ve sen iki fişi farklı fazlara takmış olursan hoş şeyler olmaz ama şöyle olur mesela anfiyi zamanlı kapatan aletin fişini bulursun aynı yerde yanında boş varsa sende kumandalıyı takarsın, o zaman sıkıntı olmaz, bide patronlar bu işi farketmezlerse tamamdır

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri