Z Eksende Step motor seçimi..

Bu makina sıvı conta dökme makinası olacak, mixer kısmı motor ve diğer aksamları ile beraber yaklaşık 15kg geliyor.. dökme işlemi yalnız 2D olacağından (bana yeterli olan bu) Z Ekseni Step motorla kontrol etmekten vaz geçtim, şimdilik pnomatik ile hareket vereceğim, çalışma esnasında ne gibi bir sakıncası olacak bilmiyorum. en azından bır deneyeceğim, olmazsa orayada bir motor eklerim sonradan.. diğer eksenler bitti sayılır, X Y hareketlerine ilişkin interpolasyon yazılımı ile uğraşıyorum, mach 3 gibi hazır program kullanmayacağım.. makinayı kendime yaptığım için yalnız kendi ürünlerime göre hareket etmesi yeterli olacak, kare, dikdortgen, cember, köşe radıus, pah, düz cizgi gibi, elbette DXF dosyasının içindeki bilgileri açıp algıritmasını oluşturabilseydim çok daha iyi olacaktı.. :)
iyi çalışmalar dilerim...

Merhaba bu makinede kullandığınız conta çift kompenentli bir kimya mı resim paylaşabilirmisinzi

Polyol ve isocyanate olmak üzere iki komponentten oluşmaktadır... mikser temizliği için solvent kullanılmaktadır... makinam faal ve çalışır haldedir isteyene bilgi verebilirim...

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri