Zırt pırt atan KAKR

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Konu sabah kavgadan ve hırgür den sonra kitlenmisti. Bayramın hürmetine tekrar açılmış herhalde. Hayret.

Benim üyeliğim zamanı ( bir süre ara vermiştim görmediğim konu varmı bilmiyorum ? )

Hararetli konular
1 - bu konu
2 - sınırsız enerji
3 - t kutu
4 - usta
5 diğer ? konuyu belki unutmuşum , hatırlamıyorum veya görmemişimdir .

Bugun mimar Sinan İn hayatini izledim. İzledikçe ezildim izledikçe ezildim izledikçe ezildim. Kendimi karınca kadar falan hissettim. Bu yüce insan mühendis ve mimarsa bize de o mesleki sıfatı layık görmek o insana hakarettir herhalde. Ömrümüz tersine mühendislik ile geçip en basit konuda bile fikir birliğine varamiyoruz.

Bugun mimar Sinan İn hayatini izledim. İzledikçe ezildim izledikçe ezildim izledikçe ezildim. Kendimi karınca kadar falan hissettim. Bu yüce insan mühendis ve mimarsa bize de o mesleki sıfatı layık görmek o insana hakarettir herhalde. Ömrümüz tersine mühendislik ile geçip en basit konuda bile fikir birliğine varamiyoruz.

Günümüz

kastamonu-da-yol-coktugu-iddiasi.jpg

Benim üyeliğim zamanı ( bir süre ara vermiştim görmediğim konu varmı bilmiyorum ? )

Hararetli konular
1 - bu konu
2 - sınırsız enerji
3 - t kutu
4 - usta
5 diğer ? konuyu belki unutmuşum , hatırlamıyorum veya görmemişimdir .
5- Nükleer santral :)

güzel dokuman sakin kafayla inceleyeceğim. ilk izlenimim artık akım anahtarı henüz yok ama insanı ve devreyi nasıl koruruz mücadelesi devam ediyor ve hibrit gibi gözükse de sistemler TN.

2015 de tüm işletmeyi KAR ile donatırken danışmanımız elektrik mühendisi ile konuşmuştuk bu konuyu.
Yıldırım vs ile yanlış açma yapınca buzdolabındaki ürünler komple çöp oluyor ama dedim.
Mühendis bana dedi ki varsın olsun ne olur ? Birisi çarpılıp zarar göreceğine dolaptaki malzeme çöp olsun.
Son derece haklıydı.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri