yurt dişi şantiye tecrübesi olan arkadaslar var mı?

dethrone

Üye
merhaba arkadaslar,

ben yeni mezun bir mühendisim 1 kac haftadir istanbulda bir şantiye de calisiyordum. fakat umulmadik bi anda bir iş teklifi geldi. acaba yurt dişi şantiye tecrübesi olan arkadaslar var mi. var ise hangi zorluklarla karsilastiklarini, yabanci bi ülkede elektrik mühendisi olarak calismanin zorluklari nelerdir falan diye bilgilendirme yapabilrler mi.

bu arada calisacagim proje gökdelen residence insaati. sizce böle bir projede elektrik mühendisine en cok iş düşecek alan nedir.

İş alanını boşver arkadaşım.
1- Maaşını sakın TC deki duruma göre belirleme..
2- Özel şartın varsa belirt a-haftada 2 gün tatil b-jakuzi/masaj/vs
3- Sakın şartlarından taviz verme (sonra kum elemeye başlarsın)

Kolay gelsin....

Yerini belirtin ki ona göre cevap gelsin,her yerin şartı farklıdır,şantiyede de kalınır,teknik elemanlar için ev de tutulur.
şu anda ne iş yapıyorsanız aynısını orada yapacaksınız..

projenin yeri rusya /moskova.

İnternette bir ara fenomendi, şantiyeye düşmüş kurtulmaya çalışan mühendisler diye forumlarda konu açılıyordu, o konuları okuya okuya şantiye ye düşmüştüm :))

projenin yeri rusya /moskova.

Moskova/rusya 1 dakika bekleme git hayatını yaşa. Rusçada öğrenirsin bir rus biz kızla evlenip rus vatandaşlığı aldınmıydı paçayı sıyırmışsın demektir. Yani demek istediğim çifte vatandaşlık. Yarın bir gün türk ekonomisi 2001' deki gibi iflas ettiğinde gidecek biryerin olur en azından.

Ben bu bataklığa saplanıp kaldım o teklif bana gelse koşarak giderdim....

Bana göre başına talih kuşu konmuş. Değerlendir kardeşim.....

Saygılar...

Rusyaya tatile gitmiyor şantiyeye gidiyor kaç saati şantiyede geçecek kim bilir artık şantiyede bir rus kız bulur :)

Son düzenleme:
Moskova/rusya 1 dakika bekleme git hayatını yaşa. Rusçada öğrenirsin bir rus biz kızla evlenip rus vatandaşlığı aldınmıydı paçayı sıyırmışsın demektir. Yani demek istediğim çifte vatandaşlık. Yarın bir gün türk ekonomisi 2001' deki gibi iflas ettiğinde gidecek biryerin olur en azından.

Ben bu bataklığa saplanıp kaldım o teklif bana gelse koşarak giderdim....

Bana göre başına talih kuşu konmuş. Değerlendir kardeşim.....

Saygılar...
Genius her fırsatta kurumsal bir firmada memurlarla aynı şartlarda çalıştığını belirtiyordun şimdi bataklık mı oldu?

Son düzenleme:
Şartlarım aynı sayılır Kinetik dostum; bataklık kelimesini ise ülkemizin içinde bulunduğu durumu kastederek söylemiştim. Yüksek vergiler, ceza hukukunun caydırıcı olmaması sebebiyle can güvenliğimizin sağlanamaması (trafikte, kendi evimizde, hastahanelerde, yolda yürürken vs.) gibi durumları kastetmiştim.

Böyle bir konu için lafı uzatmaya gerek yok. Rusya/moskova ve rezidans inşaatı muhtemelen şehrin göbeğinde bir yeredir. Arkadaşa Türkiyede şantiyede çalışmaktansa Rusyada çalışmayı önerdim. Hem daha çok kazanır, hem dil öğrenir, hem akşamları gezip eğlenir. 2 yıl sonra Türkiyeye çok iyi bir birikimle döner. Rusyayı severse oradada kalabilir.
Bence yerinde bir seçim olur sonuçta ıraka, lübnana yada afganistana gitmiyor Rusyaya gidiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri