youtube ve yasaklı site programsız giriş.

ulas

Üye
Tüm YASAKLI sitelere giriş için %100 programsız kesin çözüm..

INTERNET EXPLORER kullanıcıları için;

1. Explorer ı açın ve Menü çubuğunuzdan Araçlar'ı tıklatın.
2. Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
3. Bağlantılar tabına tıklatın.

4.Yerel Ağ Ayarları'nı tıklatın

5. Otomatik yapılandırma komut dosyası kullan onay kutusunu tıklatarak seçin.
6. Adres kutusuna, http://go.navige.com yazın.

7. Tamam'ı tıklatın.

FIREFOX kullananlar için ise ;

1. Menü çubuğunuzdan Araçlar'ı tıklatın.
2. Seçenekleri tıklatın.

3. Gelişmiş sekmesinden Ağ sekmesini tıklatın.
4. Ayarlar...'ı tıklatın.

5. Otomatik vekil sunucu ayarları (URL) onay kutusunu tıklatarak seçin.
6. İlgili satıra http://go.navige.com yazın.

Her 2 browserda da bu işlemleri yapıp onaylayıp kaydettikten sonra aktif olması için kapatıp tekrar açın.

ALINTIDIR..

mozilla frefoksta anlatılan ayarları gerçekleştirip youtube ye sorunsuz girdim. kolay gelsin.

Son düzenleme:
Sn. ulas;

Öncelikle teşekkür ederiz.Fakat proxy kesinlikle tavsiye etmiyorum.Sakın bu tip hatalara düşmeyin.. Neden mi;

Vekil sunucu, internete erişim sırasında kullanılan bir ara sunucudur. Bu durumda, örneğin bir web sayfasına erişim sırasında direkt bağlantı yerine:
Tarayıcı vekil sunucuya bağlanır ve hangi sayfayı istediğini söyler
Vekil sunucu gerekiyorsa o sayfaya bağlanır ve içeriği alır
Vekil sunucu tarayıcıya içeriği gönderir

Örneğin youtube.com'a bağlanmak istediğinizde, bilgisayarınız vekil sunucudan bunu talep ediyor, vekil sunucu youtube.com'a bağlanıyor ve oradan aldığı verileri size aktarıyor. Böylece, youtube.com'a erişim yasaklarını da aşmış oluyorsunuz.
Ama bu arada, youtube.com ile bütün iletişiminiz, vekil sunucu üzerinden gerçekleşmiş oluyor. Yani, vekil sunucunun kontrolünü elinde bulunduran kişiler, hangi videoları izlediğinizi öğrenme şansına sahip.
Bunun pek bir önemi bulunmayabilir... Ama navige.com'dan yararlanmak için bilgisayarınızın ayarlarını değiştirdikten sonra , e-posta adresinize bakarken, bankacılık işlemi yaparken, facebook'a girerken vb. yaptığınız tüm işlemler ve bu arada şifreleriniz, navige.com sunucuları tarafından kaydedilebilir. Nitekim, vekil sunucu kullananlara, şifre gerektiren işlemleri bunlarla yapmamaları öneriliyor!

vee asıl olan kimdir bu navige.com

Sahibi belli değil.:) Sahibi her kimse, İnternet alan adı kaydını gizli tutmayı tercih etmiş. Bilgilerini gizli tutmak için de Domains by Proxy şirketine para ödemiş

Arkadaşlar uzak durun bu tip şeyler herzaman risklidir..

Son düzenleme:
sayın ufukizmir ;
verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim. bu yöntemin bu derce riskli olduğunu bilmiyordum. masum görünen bir şeyin onarılması mümkün olmayan hatalara sebep olmak istemem. saygılar.

Dns değiştirmek bu tür sitelere girmekte daha kolay bir çözüm oluyor.

Kısa öz ve zahmetsiz =TRKY-DnsAyar türktelekom tarafından izin verilmeyen sitelere bu program sayesinde erişebilirsiniz tüm ayarlarınızı o hallediyor.Bırakın vekillerle uğraşmayı ne geliyorsa vekillerden geliyor :D

Bencede DNS 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 yapıp kullanıyorum.Temiz oluyor.

Bencede DNS 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 yapıp kullanıyorum.Temiz oluyor.

DNS ayarlarını manuel olarak girmekte bazen çözüm olmuyor telekom sürekli yasak listesine yeni DNS ekliyor.

TRKY-DNS ayar ile ısrarcıyım :D

bende DNS ayarlarını değiştirerek giriyorum dostcan arkadaşımızın dediği olayı şimdiye kadar yaşamadım eğer işinizi görürse bunlarda benden 208.67.222.222/208.67.220.220

Not=Bazı üniversitelerde ve şirketlerde eğer DNS ayarlarınız açıksa internete giremiyorsunuz aklınızda bulunsun.

bu arada şu an için en iyi ve en güvenilir DNS 8.8.8.8 / 8.8.4.4

bu DNS google firmasına ait.kesinlikle güvenilir..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri