Yorumsuz! EMO'nun Basın Açıklması

Teknik Eğitim ve Mühendislik Siyasete Kurban Edilmeye Devam Ediyor!

YORUMSUZ !!! Olarak Yayınladığımız EMO'nun Fen Adamları Hakkındaki Basın Duyurusunu Okumak İçin;

http://www.tekniker.org.tr/EMOnun_Bakis_Acisi.pdf

Bu basın açıklaması eski, çünkü 2007 tarihli.

Ayrıca Elektrik Tesisleri Yönetmeliği Aralık 2009'da yayınlandı.

Artık sadece mühendisler projelere imza atabilecektir. Fen adamları diye bir kavram kalmadı. Teknisyen, tekniker veya teknik öğretmen arkadaşlarımız artık ne projelere imza atabilirler ne de kendi başlarına tesislere Bakım hizmeti verebilirler.

Yanlışım varsa düzeltilsin.

Mühendıslerın proje yetkısı alması cok doğaldır ve almasından taraftarım. Diğer gurupların ( teknıker ve teknısyen) kendı ıcerısınde gorev yetkı ve sorumlulukları kanunda belırtılmemıstır. Piyasaya bakıyorsunuz teknıker teknısyenlık yapıyor. Teknısyen deneyımlı dıye teknıkerın üzerine veriliyor yani çarpık bir düzendir gidiyor. Maaşlarda ona keza. Kamu kuruluşları bile tekniker kadrosunda olanlar teknısyen kadrosunda çalıştırılacaktır derse özel sektörden de bunu beklemek doğal oluyor haliyle. Deve ye sormuşlar hıkayesıne benzıyor bır taraf düzeliyor bir tarafı bozuyolar. Bi aklı çalışan adam gelmıyor başa neden? Çünkü lafta demokratik bir ülkeyiz. Lafta olmasa su mılletvekılını seçeceksın çünkü benim sectıgım vekıl budur dıye onumuze oy pusulasını dikta etmezler. Ben o vekili ne tanırım ne ederim. Koltuk sevdalıları kendılerıne yontmuşlar bütün düzeni muhalefettınde ıktıdarında işine geliyor. Teknikerlerin odası yok mesela ve teknikerler birliği yıllardır bunun savaşını veriyor. Vekillerimizin bizi ne kadar dinledikleride buradan ortaya çıkıyor.

Eski tarihli bir açıklama bu.Haklı bir açıklama.Şimdi neden gündeme geldi acaba.
BEDAŞ, kanunu kafasına göre değiştirmeye kalkmış.Bunun neresi savunulacak ki.
Kanunları meclis yapar.Ayrıca yönetmelikler kanunları değiştiremez.

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Geri