Yg taşıyıcı direkleri

MZD

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Swallow hattında kullanılan T-12 taşıyıcı direğinden branşman verilebilir mi? cevaplarsanız sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
güzel insan, sitede arama yap @ikayserili arkadaşımızın yaptığı elektronik paket programı senin sorularına cevap verecektir.
değerli abim, OG ile ilgili hesaplama malesef mevcut değil. Sadece AG ve müşterek direk hesaplaması mevcut.
@MZD arkadaşın sorusuna gelirsek, gevşek bağ ile branşman alınabilir.

değerli abim, OG ile ilgili hesaplama malesef mevcut değil. Sadece AG ve müşterek direk hesaplaması mevcut.
evet onbeş metre mesafe ile gevşek bağ alınacak. bunun için atıfta bulunabileceğimiz bir teknik şartname/usul esas var mı onu araştırıyorum ancak bulamadım

@ikayserili kardeşim, ben elektrikçi olmadığım için neyin ne olduğunu tam bilmiyorum. AG OG YG ben burada öğrendim. benim bildiğim bozulan prizi değiştirmek (sigortayı indirmeden hayatta yapmam) ara kablosu hazırlamak ampul değiştirmek ibaret. AC bilgim o kadar. senin programının içeriği çok geniş. her elektrikçi için çok faydalı. benim kullandığım kısım dc bölümü direnç kapasitör. o da okumasını bilmediğim için.

@ikayserili kardeşim, ben elektrikçi olmadığım için neyin ne olduğunu tam bilmiyorum. AG OG YG ben burada öğrendim. benim bildiğim bozulan prizi değiştirmek (sigortayı indirmeden hayatta yapmam) ara kablosu hazırlamak ampul değiştirmek ibaret. AC bilgim o kadar. senin programının içeriği çok geniş. her elektrikçi için çok faydalı. benim kullandığım kısım dc bölümü direnç kapasitör. o da okumasını bilmediğim için.
Bir insanın haddini ve sinirlarini bilmesi sahip olabileceği en güzel erdem . Her .... biliyorum diyen insandan her şeyi bilmiyorum diyen insan her zaman daha makbuldür. Ellerinden öpüyorum baba .
Bu mevzu ile direk alakasi olmasa da merak ettiğim bir şey var. Sabahları işe giderken yüksek gerilim hattının yanından geçiyoruz. Hattın üzerinde ters çevrilmiş olta mantarı gibi elemanlar asılı görüyorum. Onların ne olduğunu arastiracagim .Bilgisi olan var mı acaba ?
Edit :Titreşim sonumleyici dampermiş.
https://www.emo.org.tr/ekler/4c578f202616448_ek.pdf?dergi=366

Son düzenleme:
Bir insanın haddini ve sinirlarini bilmesi sahip olabileceği en güzel erdem . Her .... biliyorum diyen insandan her şeyi bilmiyorum diyen insan her zaman daha makbuldür. Ellerinden öpüyorum baba .
güzel insan, değerli düşüncelerin için teşekkür ederim. çok okurum, çok araştırırım, her şeyden de anlarım. ama her şeyi tam olarak bilemem. bilmediğim şeyde de iddia etmem ve her zaman derim. " yaratan kullanmasını istemediği yeteneği insanlara vermez." kullanabildiğim yerde yeteneklerimi kullanırım, yeteneğim olmayan yerde de yeteneği olana giderim. ben direnç okumayı bilmiyorum, @ikayserili kardeşimizin programını kullanarak direnç değerlerini bulur ve değiştiririm. dediğim gibi ben hevesli bir tamirciyim. elektronikçi değil, tamirciyim. bilmediğim şeyi iddia etmem, veya yanlış bir şey söylediğimde beni düzeltirlerse asla üzülmem. bilgi her zaman güçtür ve paylaşılmadıkça hiçtir. birilerine yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana.

ben 7-8 aydır dağıtım sektöründe çalışan bi mühendisim bugüne kadar toroslar edaş bize hiç taşıyıcı direkten branşman vermedi varsa durdurucu direkten verdi yoksa hattın altına yeni durdurucu direk diktirip öyle branşman verdi diğer edaşlar nasıl bilmiyorum. Ayrıca direkler uygunsa sıkı/gevşek bağ ile alınabilir

Bütün tiplerdeki direklerden branşman alınır. Direk tipi ne olursa olsun mutlaka gevşek bağ irtibatı ve enerji alma traversi kullanılır. Bu işlerle ilgili detayları Zafer ÜRGÜPLÜ'nün Elektrik Proje cilt 1 kitabında veya Bilal AYTEN' in Teknik Derleme kitabında bulabilirsiniz. Başka yayınlarda olabilir.(Tedaş)
Tabi ülke genelinde tam standart bir uygulama yok. Dağıtım şirketi yetkililerinin yoğurt yiyişine göre değişiklikler olabiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri