Yerli PLC üretimi, hem de %100

merhaba yorumları okudum yerınde cevap siz verdınız bir örnekte ben vercem ingilizlerın meşhur perkins motor var bu motor türkiyede bmc kamyonlardada kullanıldı dört çeker jeep lerdede kullanıldı bılıyorum yanlış bılgım varsa duzeltın ayrıca dünyanın her tarafında traktör motoru hatta iş makınaları motoru olarak kullanıldı demek istedığım gsm modül siemenste yapıyor İtalyan telit niye o ürünlerı alıp onların tasarladığı cihaz değılde başka amaçla tasarlayıp kullanmıyayım dünyada sanmıyorum hiçbir firma böyle kalburüstü cihazları hammadde alıp üretimden cihaz olarak çikarsın işlemcisini microchipten veya başka işlemci firmasından almak zorunda siemenste aynısını yapıyor gsm modullerının içinde kendı imalatı olmıyan yarı iletkenler kullanıyor yukarda arkadaşlar yazmış %100 yerlı mumkun değıl ama %100 yerli tasarım proje olabılır bende yapıyorum şahis fırmayım gsm modulu a fırmasından işlemcıyı b fırmasından tasarımı yazılımınıda ben yapıyorum bu cihaz a fırmasının ürünü veya b fırmasının ürünü demiyorum benım ürünüm diyorum burada önemlı olan a ve b fırmalarına bağımlı kalmadan üretım yapabılıyormusun bu onemlı bir örnek vereyim gsm modül aldım bir firmadan arge çalışmasını yaptım pcb kartı bastırdım sıra fırmadan modül almaya geldı firma benım çalışma yaptığımı öğrendı gsm fiyatı iki katına çıktı:) bende esnek pcb kart yaptım şimdı hangı firma ürunu işime gelıyorsa ondan alıyorum türkiyede en buyuk kayıp bu firmalar malzeme satışında destek olmuyorlar daha fazla nasıl somururum onun hesabını yapıyorlar microchipten araştırma deneme yapmak için sample entegre bedava gonderıyor bizde bedava ıstemıyoruz kazık atmasınlar yeter
Makro ekonomik şartlarda dünyadaki hiç bir ürüne %100 yerli üretim denmez. Sadece %100 yerli marka denebilir. Bu da isim yapmak için yeterlidir.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba yorumları okudum yerınde cevap siz verdınız bir örnekte ben vercem ingilizlerın meşhur perkins motor var bu motor türkiyede bmc kamyonlardada kullanıldı dört çeker jeep lerdede kullanıldı bılıyorum yanlış bılgım varsa duzeltın ayrıca dünyanın her tarafında traktör motoru hatta iş makınaları motoru olarak kullanıldı demek istedığım gsm modül siemenste yapıyor İtalyan telit niye o ürünlerı alıp onların tasarladığı cihaz değılde başka amaçla tasarlayıp kullanmıyayım dünyada sanmıyorum hiçbir firma böyle kalburüstü cihazları hammadde alıp üretimden cihaz olarak çikarsın işlemcisini microchipten veya başka işlemci firmasından almak zorunda siemenste aynısını yapıyor gsm modullerının içinde kendı imalatı olmıyan yarı iletkenler kullanıyor yukarda arkadaşlar yazmış %100 yerlı mumkun değıl ama %100 yerli tasarım proje olabılır bende yapıyorum şahis fırmayım gsm modulu a fırmasından işlemcıyı b fırmasından tasarımı yazılımınıda ben yapıyorum bu cihaz a fırmasının ürünü veya b fırmasının ürünü demiyorum benım ürünüm diyorum burada önemlı olan a ve b fırmalarına bağımlı kalmadan üretım yapabılıyormusun bu onemlı bir örnek vereyim gsm modül aldım bir firmadan arge çalışmasını yaptım pcb kartı bastırdım sıra fırmadan modül almaya geldı firma benım çalışma yaptığımı öğrendı gsm fiyatı iki katına çıktı:)bende esnek pcb kart yaptım şimdı hangı firma ürunu işime gelıyorsa ondan alıyorum türkiyede en buyuk kayıp bu firmalar malzeme satışında destek olmuyorlar daha fazla nasıl somururum onun hesabını yapıyorlar microchipten araştırma deneme yapmak için sample entegre bedava gonderıyor bizde bedava ıstemıyoruz kazık atmasınlar yeter

Söylediklerinize katılıyorum başlıkta "Yerli PLC Üretimi, hem de %100" yazdım.Buradan atomlarını birleştirip işlemci üretip... manası çıkaranlara da bi şey demek istemiyorum...

MIKRODEV 'i iyi bilen arkadaşlarımız ürettikleri plc nin aşağıdaki sertifikalarını varsa eger buraya koyarlarsa memnun olurum

bunlar mesela Alman malı WAGO PLC den alınmış örnek teknik veriler

Vibration resistance acc. to IEC 60068-2-6
Shock resistance acc. to IEC 60068-2-27
EMC: 1 - immunity to interference acc. to EN 61000-6-2 (2005)
EMC: 1 - emission of interference acc. to EN 61000-6-3 (2007)
EMC: marine applications
- immunity to interference acc. to Germanischer Lloyd (2003)

Esim test firmasına da gerekli tüm testleri yaptırılmış.

What's the Turkish meaning of this sentences "computer memory chips."?

I understood that this passage is about memory, isn't it? It is not about microprocessers.

avukat bey doğrusu '' microprocessors '' olacak !

ben onun ne olduğunu çok iyi bilirim 1996 lı yıllarda da ben onların içine program yazar para kazanırdım ,

avukat sen bana şu test sertifikalarını yollasana ? Ne kalitede PLC yapmış arkadaşlar görelim

avukat bey doğrusu '' microprocessors '' olacak !

ben onun ne olduğunu çok iyi bilirim 1996 lı yıllarda da ben onların içine program yazar para kazanırdım ,

avukat sen bana şu test sertifikalarını yollasana ? Ne kalitede PLC yapmış arkadaşlar görelim

Öncelikle hatamı söyleyerek sırtımdaki akrebi gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Fakat siz mikroişlemci muhabbetini açtınız önceki örneğiniz de olduğu gibi hafıza elemanlarını gösteriyorsunuz. Bunu vurgulamak istedim. Belgelerinde arge desteği verdikleri başka firma da olduğu için gönderemeyeceklerini söylediler. Ama çok istediğiniz için tekrar rica ederim.

Bu arada 96 yılından beri bu işlerle mi uğraşıyorsunuz? Wago'da göreviniz nedir?

Öncelikle hatamı söyleyerek sırtımdaki akrebi gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Fakat siz mikroişlemci muhabbetini açtınız önceki örneğiniz de olduğu gibi hafıza elemanlarını gösteriyorsunuz. Bunu vurgulamak istedim. Belgelerinde arge desteği verdikleri başka firma da olduğu için gönderemeyeceklerini söylediler. Ama çok istediğiniz için tekrar rica ederim.

Bu arada 96 yılından beri bu işlerle mi uğraşıyorsunuz? Wago'da göreviniz nedir?

Wago da çalışmıyorum , sadece Wago plc yi ve codesys sevdigim için bu resim var !

Ben MIKRODEV de sertifika filan olduğunu zannetmiyorum , varsa buraya koysunlar onların satışları da artar !!! yoksa da bence Avrupa ile yarışmak için bu sertifikalar lazım
, daha önemlisi üretilen cihazların üst düzey normlara sahip olması , ben önceki yıllarda yerli malı plc ler kullandım marka ve isim vermeyelim , arkadaşların şevklerini kırmayalım , makine otomasyonu yaptık ama yaptığımız makineler de EMC problemleri yaşadık , plc ler kaput oldu , benim kullanıcılara tavsiyem EMC uyumluluğu olan , kaliteli cihazlar almaları , benzer sorunlar Çin malı plc lerde de var , bir çoğu benzer sorunları yaşatıyor , sorunsuz ürün yok , hepsi kul yapısı , ama önemli olan sorunları azaltılmış ve sertifikalarla kanıtlanmış ürünler kullanmak

Son düzenleme:

Wago da çalışmıyorum , sadece Wago plc yi ve codesys sevdigim için bu resim var !

Ben MIKRODEV de sertifika filan olduğunu zannetmiyorum , varsa buraya koysunlar onların satışları da artar !!! yoksa da bence Avrupa ile yarışmak için bu sertifikalar lazım
, daha önemlisi üretilen cihazların üst düzey normlara sahip olması , ben önceki yıllarda yerli malı plc ler kullandım marka ve isim vermeyelim , arkadaşların şevklerini kırmayalım , makine otomasyonu yaptık ama yaptığımız makineler de EMC problemleri yaşadık , plc ler kaput oldu , benim kullanıcılara tavsiyem EMC uyumluluğu olan , kaliteli cihazlar almaları , benzer sorunlar Çin malı plc lerde de var , bir çoğu benzer sorunları yaşatıyor , sorunsuz ürün yok , hepsi kul yapısı , ama önemli olan sorunları azaltılmış ve sertifikalarla kanıtlanmış ürünler kullanmak

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri