Yer altına gömülen pompa çalışır mı?

VSaBaH

Üye
Arkadaşlar merhaba bende böyle bir su pompası var. Söylendiğine göre termal koruması var ve su soğutmalı olduğu da söyleniyor. Ben bunu dere kenarında orta boy bir plastik elektrik panosunun içine koyup gömsem çalışır mı acaba?

Screenshot_1.png

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Suyla hiçbir şekilde temas olmayacak hocam. Suyu kanaldan hortumla çekecek. Bu kuru ve havasız (panonun içindeki hava ne kadarsa o kadar hava ile) çalışır mı?

(Nem ile alakalı çekincelerim var aslına bakarsanız ama sorayım dedim)

Arkadaşlar merhaba bende böyle bir su pompası var. Söylendiğine göre termal koruması var ve su soğutmalı olduğu da söyleniyor. Ben bunu dere kenarında orta boy bir plastik elektrik panosunun içine koyup gömsem çalışır mı acaba?

Ekli dosyayı görüntüle 89380
Termal koruma pompa kısmında. Su soğutma çok fantastik açıklama olmuş, Pompa kısmı için söylemiş. Toprak altında bu alet 2-3 gün çalışır. Neyde kullanacaksınız?

Sürekli çalışmayacak zaten üstat. Ben uzaktan wifi ile açıp kapatacağım elektriği açıp kapatmak suretiyle. Maksimum 3-4 saat çalışacak günde. Bazen 2-3 günde bir 3-4 saat
İki günde bir 3 saat çalışacak dersek 16 gün eder. Ozaman 16 gün çalışır diyorum

Son düzenleme:
Sürekli çalışmayacak zaten üstat. Ben uzaktan wifi ile açıp kapatacağım elektriği açıp kapatmak suretiyle. Maksimum 3-4 saat çalışacak günde. Bazen 2-3 günde bir 3-4 saat
Termal koruma pompa kısmında. Toprak altında bu alet 1-2 gün çalışır. Su soğutma çok fantastik açıklama olmuş. Pompa kısmı için söylemiş. Neyde kullanacaksınız?

İki günde bir 3 saat çalışacak dersek 16 gün eder. Ozaman 16 gün çalışır diyorum
Neden peki? Nem mi sorun sıcak mı?

Son düzenleme:

Neden peki? Nem mi sorun sıcak mı?
Hortum girişi 8 lik çıkışı 12 lik gibi duruyor. Suyun çok temiz olması lazım. Hatta filitresiz çok zor. Bu söylediğim işin bir boyutu. Diğeri ise nem rutubet meselesi tabi. Tamamen kapatsanız dahi rutubet yapacaktır. Bu pompalar genelde yağ sirkülasyonu için kullanılıyor birde şarzlı ilaçlama makineleri için vs. Ne işte kullanacaksınız bilemiyorum ama her durumda ben Dalgıç düşünürdüm. Basınç ayarı için basma hattına T düşünülebilir mesela. 12 veya 24 v dışında enerji sağlayamıyorsanız dalgıç sorun olur tabi.

Son düzenleme:
Ben bunu açık alanda aşırı memnun şekilde kullanıyorum. Bu pompa işimi çok ama çok güzel görüyor. Soru o değil hocam. Soru "açık havada kullandığım bu pompa kapalı alanda çalışır mı?" idi.

Konuyu kısaca anlatabilmek için dere dedim geçtim ama normalde DSİ'nin beton kanalında kullanacağım bunu. Hatta teklisi ile çekilmiş videom var anlayabilmeniz için bakabilirsiniz;

Beslemesi 12 volt nominal akımı 3 amper gözüküyor. Buna uygun güç kaynağı da lazım. 40 watt pompanın basma gücü ancak çok küçük sirkülasyon devreleri için ise yarar belki . Bence gereksiz zorlama bir uygulama.

Beslemesi 12 volt nominal akımı 3 amper gözüküyor. Buna uygun güç kaynağı da lazım. Bence gereksiz zorlama bir uygulama.
Zaten çalışan bir pompaymış. Toprak altında çalışır mı diye bir soru var. Bence çok uygun değil ama denemek lazım. Kolay gelsin

Beslemesi 12 volt nominal akımı 3 amper gözüküyor. Buna uygun güç kaynağı da lazım. 40 watt pompanın basma gücü ancak çok küçük sirkülasyon devreleri için ise yarar belki . Bence gereksiz zorlama bir uygulama.
Üstat 12 voltla çalışan videodaki kot farkına su basabilecek motor önerileriniz varsa alabilirim... Ben bundan başka çözüm bulamadım...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,277
Kullanıcılar
450,102
Son üye
amatour777

Yeni konular

Geri