yeni ups almak isteyenlere öneri

Arkadaşlar yeni UPS alırken dikkat edin ve satıcıyla konuşun alttaki maddeler üzerinde.
Şimdiden hayırlı olsun

1- UPS garanti şartlarını iyi inceleyin
2- Size günlük olayları gününün istenilen saatinde mail atabilsin
3- Acil arıza veya problem anında size gerekirse cepten SMS atabilmeli
4- Garanti kapsamında da olsa genel kontrolünü yaptırın.
5- Şebeke kesildiğinde sizi sesli uyarsın
6- Akü ömür garantileri ayrıdır normalde 3 yıl ve üstü olmalı
7- Kesinlikle sulu akü tercih edilmemeli bakımsız kuru akü kullanılmalı
8- Kullanılan akü markalarına dikkat edilmeli
9- Herhangi problem karşısında UPS servise gitmesi gerekirse yerine geçici UPS vermeleri gerekmektedir
10- Servis süreleri konusunda anlaşın servis müdahale zamanı max ne kadar olacak

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ilave olarak servis müdahale süresini mutlaka değerlendirin teknik destek birimi çok önemli iyi bir ekibi olduğuna emin olun

arkadaşlar ben alıcam bi tane ancak ben erzurum'un bi ilçesindeyim. akımlar kışın düşük geliyor ve çok sık gidip geliyor. bunun için nası bi çözüm bulmam lazım ve en az 30 dk bir pc çalıştıracak güç kaynağı var mıdır?

arkadaşlar ben alıcam bi tane ancak ben erzurum'un bi ilçesindeyim. akımlar kışın düşük geliyor ve çok sık gidip geliyor. bunun için nası bi çözüm bulmam lazım ve en az 30 dk bir pc çalıştıracak güç kaynağı var mıdır?
sn.corwin
inform marka 1500 ve 3000 VA lik ups leri kullanabilirsiniz

UPS alırken bir diğer hususda tam yükte akü süresidir..

Sayın corwin: uzun besleme süreli ups almanız gerekiyor
özellikle on-line olması gerekmektedir
www.necron.com.tr sitesinde bakarsanız bizim kombiler için ithal ettiğimiz
tam sinus dalga çıkışlı kombipower ups vardır
elektrikler kesildiğinde uzun süreli besleme yapar
diğer özellliğide elektrik faturasına on-line ups kadar yuklenme yapmaz
erzurum bölgesinde satışları ust seviyededir
erzurum bölgesinde teknikservis ve satış ekibimiz vardır dilerseniz ordanda bakabilirsiniz..
necron Ankara 0312 387 0 487 SALİH BULUT

trafosuz cihaz verimi yükseltiyor. mikro işlemci kontrollü yerine dspli trafosuz cihaz alın projesine bağlı olarak (hastane gibi) izole trafo opsiyonu bulunmalı

Ekstra bir bilgi; UPS'iniz jeneratörden besleniyorsa tam yük çalışma süresini uzun seçerek maaliyeti arttırmanıza çokta gerek yok. Yok benim yüklerim önemli uzun süre enerjisiz kalmasın jeneratörün arıza yapma ihtimalide var neticede diyorsanız ayrı mesele.
Diğer bir husus tasarımda ups odasının hava sirkulasyonu çok iyi olmalı mümkünse klima konulmalı.

Arkadaşlar yeni UPS alırken dikkat edin ve satıcıyla konuşun alttaki maddeler üzerinde.
Şimdiden hayırlı olsun

1- UPS garanti şartlarını iyi inceleyin
2- Size günlük olayları gününün istenilen saatinde mail atabilsin
3- Acil arıza veya problem anında size gerekirse cepten SMS atabilmeli
4- Garanti kapsamında da olsa genel kontrolünü yaptırın.
5- Şebeke kesildiğinde sizi sesli uyarsın
6- Akü ömür garantileri ayrıdır normalde 3 yıl ve üstü olmalı
7- Kesinlikle sulu akü tercih edilmemeli bakımsız kuru akü kullanılmalı
8- Kullanılan akü markalarına dikkat edilmeli
9- Herhangi problem karşısında UPS servise gitmesi gerekirse yerine geçici UPS vermeleri gerekmektedir
10- Servis süreleri konusunda anlaşın servis müdahale zamanı max ne kadar olacak

1- Haklısınız
2-SNMP için ilave modül gerektiriyor.
3-İlave modül gerektiriyor (GSM modem), gereksiz bence zira günümüzde çoğu kişinin telefonunda interneti var snmp almışsa oradan bağlanıp kontrol edebilir, uyarılar maille gelceği için oradan kontrol edebilir.
4-Bakımlar önemli, bakıma ilave olarak UPS ve akülerin bulunduğu ortaş şartlarıda üreticin belirttiği standartlarda olmalı.
5-Doğru
6-Akülerde özel anlaşma yapılmazsa 2 yıl garantili oluyor. Sanırım siz akü ömrünü kastettiniz. Akü ömür beklentisi en az 10 yıl olursa daha iyi olacaktır.
7-Doğru
8-Avrupa menşeili aküler hem kalite hem performans olarak daha iyiler fakat çin akülere göre daha pahalılar. Aradaki fiyat farkıyla akü ömür beklentilerini ve perfomansları kıyaslayarak almalı.
9-Küçük güçlerde dediğiniz doğru fakat 100 kva ve üzeri güçlerde konsinye ups zor.
10-Sözleşme ile belirlemek kullanıcı avantajına olur. Siz servis peşine koşacağınıza onlar sizin peşinize koşsun. Fakat buda yine büyük güçlerde olabilecek madde.

Bunların haricinde işletme maliyetleri için verim değerleri çok önemli.
Yine kendi yükleriniz ve şebekeyi ne şekilde kullandığınızı belirlemesi açısından upslerin teknik değerleri dikkatlice incelenmeli. Misal giriş güç faktörü 0,9 olan bir upste kompanzasyon ihtiyacı olurken, giriş güç faktörü 0,99 olan bir upste bu ihtiyaç olmayacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,335
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri