Yeni mönitör aldım kaçak akım rolem sadece gece atıyor

LifeMusic

Üye
1 2 yıllır role atmıyordu, 5 gün önce monitör aldık kullanıyoruz bir sorun yok sadece ve sadece kullanılmıyorken ilk gece direk rolem atmış direk aklıma monitör geldi sonuçta yeni bir eşya fakat emin olamadım monitör gece standby bekleme modunda duruyor kullanmıyoruz gündüz hep açık sorunsuz kullanıyoruz sonra 2. ve 3. gece bir sorun yaşamadık bugün kalktım baktım yine kaçak akım rolesi atmış bu monitör arızalımı bozukmu ? elektronikten gerçekten anlamam ama yardıma ihtiyacım var ne yapacağımı bilemedim dostlar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Monitörün fişini poşete geçirip sadece fişin uçlarını dışarı çıkartıp prize takın sorun monitörde ise artık hiç atmayacaktır. Hala atıyor ise sorun başka yerdedir.

Şaka şaka sakın yapmayın 🤣

1 2 yıllır role atmıyordu, 5 gün önce monitör aldık kullanıyoruz bir sorun yok sadece ve sadece kullanılmıyorken ilk gece direk rolem atmış direk aklıma monitör geldi sonuçta yeni bir eşya fakat emin olamadım monitör gece standby bekleme modunda duruyor kullanmıyoruz gündüz hep açık sorunsuz kullanıyoruz sonra 2. ve 3. gece bir sorun yaşamadık bugün kalktım baktım yine kaçak akım rolesi atmış bu monitör arızalımı bozukmu ? elektronikten gerçekten anlamam ama yardıma ihtiyacım var ne yapacağımı bilemedim dostlar

Sloganımız .
Tesisatınıza en az tipi A Kaçak akım rölesi taktırmanız . ( Bağışık tip )
Elektrikciye tesisatınız ve cihazlarınız kaçak akım ( mA ) testi yaptırmanız .

Monitorle ilgili oldugunu sanmam. Ona denk gelmistir.
Ya kacak akim rolen bozuk ya da buzdolabindan suphelenebilirsin. Bir de firin prizini kontrol et.

Gece o işi evde bir buzdolabı yapar bence ,eritme rezistansı devreye girince bir ihtimal ,dolabınızda soğutma verim,düşmesi varmı? Belki ekovatta da olabilir ,ihtimaller çok .Kaçak akım testi ,gece çalışan prizde olan cihazları azaltmak belki çemberi daraltır faile ulaşılır düzenli eritme yapan buzdolabı rezsitansı benim öncelikli şüphelim,kolay gelsin.

Tişört bastırmak lazım bence .

shirt xxx25.png

Aynı prizde aynı şartlarda başka bir monitör deneyiniz .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri